Britanci zbog Bregzita masovno traže pasoše Nemačke, Irske, Španije...

Sve veći broj Britanaca uzima pasoše drugih članica EU pred planirani Bregzit u martu, rezultati su najnovije ankete nemačke novinske agencije DPA.
Britanci zbog Bregzita masovno traže pasoše Nemačke, Irske, Španije...
Foto: Pixabay
U protekle tri godine povećan je broj zahteva Britanaca za pasoš Nemačke, Irske, Španije i Portugalije.
 
Brojni Britanci zabrinuti su za budućnost i mogućnost da rade ili putuju na kopneni deo Evrope jer je još neizvestan ishod pregovora Londona sa EU o uslovima izlaska iz članstva, te kakav će ekonomski uticaj imati Bregzit.
 
U Nemačkoj je 2017. godine naturalizovan rekordan broj britanskih državljana - 7.500, što je znatno povećanje od 622 tokom 2015. godine.
 
Tokom prošle godine u Irskoj je rekordan broj Britanaca podneo zahtev za državljanstvo i to oko 183.000, što je za 22 odsto više od prethodne godine. Za 10 meseci prošle godine u Španiji je utrostručen broj zahteva Britanaca za pasoš. Međutim, taj je broj veoma nizak - 166, jer podnosilac zahteva iz Britanije mora da se odrekne trenutnog pasoša i da dokaže da je najmanje 10 godina živeo u Španiji.
 
U Portugaliji je za 11 meseci podneseno oko 500 zahteva za državljanstvo, što je veliko povećanje u odnosu na 2015. godinu kada su registrovana samo 62 slična zahteva. 
 
Velika Britanija iz članstva EU treba da izađe 29. marta.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

EU razmatra 19. paket sankcija protiv Rusije

Evropska komisija predložila je danas državama članicama Unije donošenje 19. paketa sankcija protiv Rusije zbg njenog rata u Ukrajini, posebno na ruske energente, rekla je portparolka Komisije Paula Pinjo.

Zemljotresi u Čileu i Indoneziji

Zemljotres magnitude 5,5 stepeni Rihterove skale pogodio je severni Čile, izvestio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).