U Briselu održan protest zbog klimatskih promena

Najmanje 70.000 građana protestovalo je u Briselu po kiši i hladnom vremenu, zahtevajući od vlade da poveća aktivnosti u borbi protiv klimatskih promena.
Na današnjem, četvrtom protestu u poslednja dva meseca, okupljeni su tražili bolje korišćenje obnovljivih izvora energije i više aktivnosti vlade na poboljšanju kvaliteta vazduha.
 
Na svakom od tih protesta učestvovalo je najmanje 10.000 ljudi.
 
Slična protestna šetnja održana je prošlog meseca uz učešće 70.000 ljudi, a u četvrtak je 35.000 učenika i studenata izašlo na ulice sa sličnim zahtevima u vezi sa klimatskim promenama.
 
Vozovi širom zemlje bili su prepuni, a hiljade demonstranata nisu uspele da stignu na početak protestne šetnje.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

EU pooštrava vizna pravila za Ruse

Evropska unija se sprema da dodatno pooštri vizna pravila za ruske građane, ukidajući u većini slučajeva izdavanje šengenskih dozvola za više ulazaka, rekla su tri evropska zvaničnika Politiku.