Aktiviran plan evakuacije kraljevske porodice u slučaju nemira zbog Bregzita

Britanski zvaničnici ponovo su aktivirali hitan plan evakuacije kraljevske porodice u slučaju velikih nereda po izlasku Velike Britanije iz Evropske unije.
"Ovi planovi hitne evakuacije postoje još od hladnog rata, ali sada bi mogli da budu iskorišćeni u slučaju građanskih nemira ako dođe do Bregzita bez ikakvog dogovora (sa EU)", navodi britanski list "Sandej tajms", pozivajući se na neimenovani izvor iz kabineta premijerke Tereze Mej.
 
"Mejl" takođe piše o planovima koji bi kraljevsku porodicu, uključujući i kraljicu Elizabetu, premestili na bezbednu lokaciju izvan Londona.
 
Konzervativni poslanik i pristalica Bregzita Džejkob Ris-Mog izjavio je da planovi pokazuju nepotrebnu paniku zvaničnika zbog mogućnosti izlaska Britanije iz EU bez ikakvog dogovora.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • xx

    03.02.2019 12:17
    Kraljevska porodica su vanzemaljci,koji vladaju svetom.Pa kraljica je isto ovako izgledala pre 50 god.kad sam ja bio mali.Znači oni ne stare i ne umiru kao mi.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Francuska se oprašta od Brižit Bardo

Francuska se danas oprašta od Brižit Bardo koja je preminula u 92. godini, sa počastima na društvenim mrežama koje joj ukazuju političari, poznate osobe iz sveta kinematografije, kao i obični građani.

Bolsonaro operisan zbog upornog štucanja

Bivši brazilski predsednik Žair Bolsonaro, koji služi 27-godišnju zatvorsku kaznu zbog pokušaja puča, imao je operaciju blokade freničnog nerva nakon intenzivnog napada štucanja, saopštili su lekari.

Etna izbacila užareni materijal i pepeo

Vulkan Etna na Siciliji pokazao je nove znake aktivnosti, izbacujući užareni materijal i male količine pepela iz severoistočnog kratera, saopštio je italijanski Nacionalni institut za geofiziku i vulkanologiju (INGV).