Stotine kilograma kokaina u paketima banana u Nemačkoj

Nekoliko stotina kilograma kokaina pronađeno je u paketima banana u supermarketima lanca "Aldi" u Rostoku, na severu Nemačke.
Stotine kilograma kokaina u paketima banana u Nemačkoj
Foto: Pixabay
Droga je pronađena u šest prodavnica "Aldija" u Rostoku i u logističkom centru tog lanca u gradu Jarmenu.
 
Policija pretpostavlja da je droga dopremljena iz Latinske Amerike.
 
"Službenici su obezbedili pakete i odvojili ih od banana u sanducima", navodi portparol javnog tužioca u Rostoku Harald Novak. On je rekao da za sada nema tačnu informaciju o količini pronađene droge, ali policija pretpostavlja da je reč o više stotina kilograma.
 
Lanac supermarketa je potvrdio da se "dogodio incident", ali nije izneo dodatne informacije.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Nemačka će od SAD kupiti rakete Tomahavk

Nemačka je postigla sporazum sa SAD o kupovini američkih krstarećih raketa "Tomahavk" i njihovom stacioniranju u Nemačkoj, objavio je nemački kancelar Fridrih Merc.

Zemljotres u Češkoj i Slovačkoj

Zemljotres jačine 5,5 stepeni Rihterove skale pogodio je danas Češku i Slovačku, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmičkog instituta.

Rusija zabranila izvoz dizela

Rusija je uvela zabranu izvoza dizela, u okviru mera podrške domaćem tržištu goriva, pošto su napadi ukrajinskih bespilotnih letelica na rafinerije doveli do nestašice i rasta cena.