Preminuo reditelj Džon Singlton

Američki reditelj Džon Singlton, čiji je film "Boyz n the Hood" (1991) postao simbol novog talasa afroameričke kinematografije, preminuo je u ponedeljak, saopštila je njegova porodica.
Singlton (51) je imao srčani udar 17. aprila i od tada je bio u komi. Prvi je crni reditelj nominovan za Oskara 1992. godine u kategoriji najbolje režije za ostvarenje "Boyz n the Hood", priči o kriminalu i nasilju u četvrtima Los Anđelesa gde pretežno žive crnci.
 
Snimio je nekoliko filmova o uslovima u kojima žive Afroamerikanci u SAD, među kojima su "Poetic Justice" (1993) i "Four Brothers" (2005).
 
Singlton je u svojim filmovima prednost davao crnim glumcima, kao i muzičarima. U njegovim ostvarenjima su se pojavljivali reperi Ajs Kjub, Snup Dog i Basta Rajms.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Jak zemljotres pogodio Japan

Snažan zemljotres pogodio je danas područje u blizini istočne obale japanskog ostrva Honšu, saopštio je Nemački istraživački centar za geofizičke nauke (GFZ).

Mađarska radi na odmrzavanju novca EU

Sa približavanjem kraja avgusta, što je rok da se Mađarskoj odmrzne više od deset milijardi evra iz fondova EU, vrhovni antikorupcijski organ te zemlje upozorava da bi to moglo da stvori nove mogućnosti za zloupotrebu.

SAD povećale sankcije Kubi

SAD povećavaju pritisak na Kubu dodatnim ekonomskim sankcijama na industrije u toj zemlji i proširenjem zakona kojim se zabranjuje Amerikancima da posluju sa kubanskim državnim firmama ili firmama povezanim sa njima.