Oformljena je prva civilna "Muslimanska patrola" u SAD, koja će preventivno delovati na zaštiti muslimana u Bruklinu, jednoj od pet oblasti Njujorka, prenosi Njujork Tajms.
Nenaoružana civilna patrola će sarađivati sa policijom, kako bi zajedno pomogli svojim komšijama da se u zajednici ponovo izgradi poverenje prema muslimanima.
Kako navodi Njujork Tajms, pojačana kampanja mržnje podstakla je policiju u Njujorku i drugim velikim gradovima da određenim danima proširuju patrole oko džamija i islamskih centara.
Jedan od prvih 30 pripadnika patrole, Maen Ali, kaže da je bio veoma zabrinut za sigurnost svoje dece, ali da je tada "doneo odluku da se treba usprotiviti".
U pitanju je nešto slično straži u komšiluku, "samo na steroidima", rekao je zamenik predsednika "Muslimanske patrole" Nor Rabah.
Navode da je plan ovog volonterskog projekta nadgledanje tri islamske škole u Bruklinu, kao i obližnjih džamija i železničkih stanica u Bej Ridžu i Sanset parku, gde je mnogobrojna muslimanska zajednica.
Patrola za sada poseduje dva automobila, a plan je da se taj broj do kraja meseca poveća na pet.
Navodi se da se grupa finasira samostalno, tj. od donacija za kupovinu automobila i plavih uniformi za članove, i da je policijska uprava 72. policijske stanice nedavno održala obuku za pripadnike patrole.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Hrvatska policija uhapsila 61-godišnjeg dvojnog državljanina Hrvatske i Crne Gore zbog sumnje da je kao pripadnik srpske paravojne formacije počinio ratni zločin protiv zarobljenika 1993. u okolini Vodica kod Šibenika.
Suđenje francuskom cementnom gigantu Lafaržu, optuženom za finansiranje terorističke grupe ISIS i kršenje međunarodnih sankcija kroz operacije na severu Sirije, počelo je pred Krivičnim sudom u Parizu.
Demokrata Zohran Mamdani, koji je sebe opisao kao "najgoru noćnu moru predsednika SAD Donalda Trampa", pobedio je na izborima za gradonačelnika Njujorka.
Ministarstvo odbrane Rumunije potpisalo je ugovor sa vladom Holandije o nabavci 18 borbenih aviona F-16 Fighting Falcon, zajedno sa pratećom opremom, objavio je rumunski ministar odbrane Ionut Mușteanu.
Vazdušni saobraćaj obustavljen je večeras na aerodroma Brisel-Zaventem, najprometnijem aerodroma u Belgiji, nakon što su iznad njega primećeni dronovi.
Crna Gora je od svih država kandidata najspremnija za članstvo u Evropskoj uniji (EU), izjavila je danas potpredsednica Evropske komisije Kaja Kalas, istakavši da je proširenje Unije u narednim godinama realna opcija.
Splitska policija do utorka popodne uhapsila je ukupno tri osobe koje se dovode u vezu sa incidentom u ponedeljak uveče u Splitu, gde je grupa mladića prekinula program Dana srpske kulture.
Članovi novosadskog folklornog udruženja Veliko kolo rekli su da su doživeli veliki strah zbog "ljudi u crnom" koji su prekinuli događaj Dani srpske kulture.
Tužilaštvo BiH obustavilo je istragu za napad na ustavni poredak protiv bivšeg predsednika Republike Srpske Milorada Dodika, predsednika Skupštine Nenada Stevandića i bivšeg entitetskog premijera Radovana Viškovića.
Vatikan je saopštio da se Bogorodica ne sme nazivati "suiskupiteljkom" čovečanstva, naglašavajući da je, prema katoličkom učenju, samo Isus Hrist spasao svet od greha.
U nuklearnoj elektrani Kozloduj u Bugarskoj došlo je do požara u energetskoj sobi bezbednosnog sistema petog bloka, što je izazvalo vanrednu reakciju radnika elektrane, objavio je portal Novinite.
Radnik zarobljen ispod ruševina nakon urušavanja dela Kontijeve kule - Kule grofova u centru Rima preminuo je u bolnici Umberto I, saopštili su jutros zdravstveni izvori.
Grupa od pedesetak muškaraca, uglavnom maskiranih i u crnoj odeći, prekinula je sinoć otvaranje Dana srpske kulture u Splitu, a u incidentu nije bilo fizičkog nasilja.
Izraelski memorijalni centar za Holokaust Jad Vašem saopštio je da je nakon više decenija istraživanja do sada identifikovano pet od ukupno šest miliona jevrejskih žrtava koje su ubili nacisti i njihovi saradnici.
Komentari 1
Latentni Serijat
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar