Državljanin Srbije pobegao iz nemačkog zatvora, preskočio pet metara visok zid

Policijski helikopteri i psi tragači počeli su pretragu terena oko zatvora u Bohumu u potrazi za A.E., koji je uz pomoć motke prešao pet metara visok zid i pobegao, javljaju nemački mediji.
Državljanin Srbije pobegao iz nemačkog zatvora, preskočio pet metara visok zid
Foto: Pixabay
Prvih nekoliko sati potrage za beguncem bilo je neuspešno, saopštili su predstavnici lokalne policije, koja je u potragu uključila pse tragače i helikoptere.
 
A.E., za koga nemački web.de navodi da je državljanin Srbije, je pobegao tokom noći između četvrtka i petka. Begunac je prešao pet metara visok zatvorski zid uz pomoć motke, prebacio ćebe preko bodljikave žice, skočio sa tog zida i nestao.
 
Zatvorenik je trebao da ostane iza rešetaka još dve godine, a osuđen je zbog krađe i nanošenja teških povreda.
 
Policija tvrdi da je zid preskočio uz pomoć opreme koju je imao na raspolaganju kao zatvorenik odgovoran za sportske aktivnosti.
 
Nemački mediji, takođe, navode da su okolnosti njegovog bekstva uglavnom zasnovane na spekulacijama, jer u tom delu zatvora nema kamera.
 
Svedoci tvrde da je pobegao peške.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • StAV

    16.08.2019 22:30
    Covek se spremao
    Izvodljivo, znam osobu koja je na slican nacin odletela iz S. Mitrovice, pre 20+ god.
  • Mali

    16.08.2019 21:51
    Evo ga
    Stize novi Arkan
  • Nougat

    16.08.2019 21:18
    jos jedan koji siri ugled srbije u evropi.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Iran: Ormuski moreuz zatvoren

Iranska revolucionarna garda danas je saopštila da nijednom brodu više nije dozvoljeno da prođe kroz Ormuski moreuz, objavila je agencija Tasnim.

Hitan sastanak Saveta bezbednosti UN o Iranu

Hitan sastanak Saveta bezbednosti UN zakazan je za večeras o situaciji na Bliskom istoku posle izraelskih i američkih napada na Iran i njegove odmazde napadima na Izrael i druge zemlje regiona, saopštile su UN.

Paralisan javni prevoz u Nemačkoj zbog štrajka

Sindikat Ver.di danas je pokrenuo upozoravajuće štrajkove u javnom prevozu širom Nemačke, zbog čega su autobusi, tramvaji i vozovi ostali u depou, a putnici morali da potraže alternativni prevoz.

Sarajevo vraća spomenik Francu Ferdinandu

Gradsko veće Sarajeva usvojilo je u četvrtak inicijativu Kluba odbornika Stranke za BiH za vraćanje spomenika austrougarskom prestolonasledniku Francu Ferdinandu i njegovoj supruzi Sofiji kod Latinske ćuprije.

Avganistan napao vojne položaje Pakistana

Avganistanska vojska je saopštila da je zauzela nekoliko baza i drugih objekata pakistanske vojske kako bi uzvratila na pakistanske napade na avganistanska pogranična područja ove nedelje.