UN: Najveći broj izbeglica još od Drugog svetskog rata

Broj izbeglica u svetu dostigao je rekordnih 70 miliona, saopštile su Ujedinjene nacije, ističući da toliki broj izbeglica nije zabeležen od Drugog svetskog rata.
U saopštenju nemačkog ogranka UNHCR-a, objavljenom uoči Svetskog humanitarnog dana, navodi se da ljudi beže od ratova, progona i posledica globalnog zagrevanja.
 
Humanitarna organizacija SOS Dečje selo objavila je da je prošle godine ubijeno ili ranjeno 12.000 dece. Kako je dodala, hiljade su otete i postala su deca vojnici, a stotine hiljada imaju ozbiljne traume.
 
Najveći broj ubijene ili ranjene dece beleže Avganistan (3.062), Sirija (1.854) i Jemen (1.698).
 
"Crne brojke verovatno su i mnogo veće", upozorila je u saopštenju je glavni psiholog SOS Dečjeg sela Tereza Ngigi.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • PetarPP

    19.08.2019 14:15
    Uglavnom zemlje u koje je US i Saudijska A. donela "mir"

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet