Kraljica Elizabeta II večeras se nakratko obratila Velikoj Britaniji povodom krizne situacije povezane sa pandemijom virusa korona.
Ovo je njeno četvrto obraćanje javnosti otkako je 1952. godine postala kraljica.
Kraljica je obraćanje otvorila zahvaljivanjem negovateljima i zdravstvenim radnicima koji nesebično rade iz dana u dan, van svojih domova, ali uz podršku cele zemlje.
"Sigurna sam da se cela zemlja slaže sa mojom tvrdnjom - sve što radite se mnogo ceni i vaš predani rad nas sve više približava boljim vremenima", rekla je.
Uz to se zahvalila svima koji ostaju u svojim kućama, jer samim tim pomažu u suzbijanju širenja virusa korona, a osim toga pokazuju saosećanje sa onima koji su zbog Covida-19 već izgubili člana porodice.
"Zajedno se borimo protiv ove bolesti i sigurna sam da ćemo je zajedno i savladati", optimistično je rekla.
Osvrnula se na aplaudiranje zdravstvenom osoblju, rekavši kako to najbolje pokazuje duh naroda Velike Britanije. Osim toga, dodala je kako je ovo vreme kada su saosećanje i empatija izrazito važni.
"Iako je samoizolacija ponekad teška, mislim da pripadnici svih religija, ali i oni koji nisu u njima, u ovom periodu mogu da prepoznaju priliku da uspore, naprave pauzu i osvrnu se na sve što se dogodilo do sada, a zatim se i pomole i meditiraju", objasnila je.
Prisetila se svog prvog obraćanja javnosti 1940. godine, tada je imala 14 godina i sa mlađom sestrom, princezom Margaret, prvi put istupila u javnost obraćajući se direktno deci koja su bila evakuisana iz njihovih domova i poslata na sigurno.
"Znam da danas opet osećamo bol jer smo odvojeni od svojih porodica. Ali duboko u sebi svi znamo da je ovo najispravnija stvar koju možemo da uradimo".
Na kraju je rekla da je sigurna da će Velika Britanija uspeti da savlada virus, a kada se to desi - pobeda će pripadati svima.
"Iako je pred nama težak period, bolji dani nam idu u susret. Tada ćemo ponovo biti sa svojim prijateljima, porodicama i poznanicima. Srešćemo se opet", zaljučila je.
Podsetimo, u Velikoj Britaniji trenutno je 47.806 zaraženih virusom korona, od čega ih se 135 oporavilo, a 4.934 ih je preminulo.
Kraljica Elizabeta nema nikakve veze sa realnom vladavinom Britanijom.
Ona samo posmatra i daje zaključke iz svog ugla.
Nažalost, postoje indicije da se nad njom vlada, čak i ograničava kretanje.
Kraljica Elizabeta II obratila se javnosti, izgrdila gradjane Ujedinjenog kraljevstva, ukorila svakog pojedinacno sto nece da sedi kuci, mrko gledala u kameru svo vreme i na kraju naglasila:
"Licemerno i krajnje sebično da građani mog kraljevstva preko dana krše mere, a uveče aplaudiraju lekarima i meni"...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Više od 300 sankcija izrečeno je ruskim sportistima nakon analize podataka iz moskovske laboratorije zaplenjenih 2019. godine, saopštila je danas Svetska antidoping agencija (WADA).
Dok tajkuni bliski na poraženoj mađarskoj vlasti iznose milijarde forinti iz zemlje, budući premijer Mađarske Peter Mađar je izjavio u Briselu da očekuje od EU bar 10 milijardi evra "zamrznutih sredstava".
Prvi direktni komercijalni let između Sjedinjenih Američkih Država i Venecuele trebalo bi danas da bude realizovan između Majamija i venecuelanske prestonice Karakas.
Direktor Međunarodne agencije za energiju (IEA) Fatih Birol izjavio je da se zbog poremećaja izazvanih sukobom Irana, SAD i Izraela svet suočava sa najvećom energetskom krizom u istoriji.
Belgijska vlada i francuska energetska kompanija Enži potpisali su pismo o namerama kojim se otvara put za potpuni otkup svih belgijskih nuklearnih elektrana, prenosi Nuklearna perspektiva.
Japanska vlada planira da uvede obavezno pohađanje kurseva japanskog jezika, poznavanja kulture i društvenih običaja za strance, kao preduslov za sticanje prebivališta u Japanu, piše dnevnik "The Japan Times".
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je da Hrvatska treba da pokuša da uredi svoje odnose sa Srbijom i BiH, i poručio da Hrvatska ni jednu susednu zemlju ne vidi kao neprijatelja.
Evropa je tokom 2025. zabeležila jednu od najtoplijih godina u istoriji, dok naučnici upozoravaju da bi 2026. mogla da bude još toplija zbog očekivanog jačeg El Ninja.
Velika Britanija proterala je jednog ruskog diplomatu kao recipročnu meru zbog toga što je Moskva nedavno proterala jednog britanskog diplomatu, ali i zbog kampanje blaćenja koja je usledila.
Rusija će obeležiti pobedu nad nacističkom Nemačkom idućeg meseca vojnom paradom na Crvenom trgu u Moskvi ali bez izlaganja vojne tehnike s obzirom na operacionalnu sitauciju u ratu u Ukrajini.
Donald Tramp i prva dama Melanija Tramp ugostili su kralja Čarlsa i kraljicu Kamilu tokom njihove državne posete, a nije trebalo dugo da američki predsednik bude optužen za kršenje kraljevskog protokola.
Odlazeći mađarski premijer Viktor Orban ponudio je ostavku na funkciju predsednika Fidesa. Na stranačkoj skupštini, koja je zakazana za jun, biće odlučeno da li će ona biti prihvaćena.
Reč "namešteno" ("staged") proširila se društvenim mrežama nakon napada na večeri Udruženja dopisnika iz Bele kuće, kojoj je prisustvovao američki državni vrh.
Policija Severne Makedonije saopštila je da je u Tetovu uhapsila dva administratora nelegalnog onlajn tržišta OLVX, na osnovu informacija dobijenih od američkog Federalnog istražnog biroa (FBI).
Stranka Tisa neće podržati izbor dosadašnjeg ministra spoljnih poslova Petera Sijarta za zamenika predsednika Parlamenta, kaže budući premijer Peter Mađar.
Komentari 5
Stara garda
Ona samo posmatra i daje zaključke iz svog ugla.
Nažalost, postoje indicije da se nad njom vlada, čak i ograničava kretanje.
Edvardo
Jovan
"Licemerno i krajnje sebično da građani mog kraljevstva preko dana krše mere, a uveče aplaudiraju lekarima i meni"...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar