Incident se dogodio na području udaljenom oko 70 kilometara od Dudinke, arktičke luke "Norilsk nikela", preneo je Rojters.
Naftovod je zatvoren i preduzimaju se mere za skupljanje prolivenog goriva, navela je kompanija i ističe da nema opasnosti za zdravlje ljudi.
Iz kompanije dodaju i da je zbog incidenta pokrenuta interna istraga, kao i da je o svemu obavešteno rusko Ministarstvo za vanredne situacije.
Rojters napominje da rusku kompaniju budno prate organizacije za zaštitu životne sredine na području Arktika, nakon što je 29. maja iz jednog od njenih naftovoda u blizini grada Norilsk iscurila 21.000 tona dizel goriva.
Zanimljivo kako se na ovu vesti niko nije zabrinuo. Zagađuj prirodu, natrpaj stomak kojekakvim nezdravim namirnicama, mrzi svakog ko nije po tvojoj meri i iz tvog soja, ništa to nije važno, samo smo se oko korone ujedinili, bar većina.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je da će načelnik generalštaba sprovesti njegovu naredbu i da neće potpisati odluku ministra odbrane Ivana Anušića o slanju hrvatskih vojnika na vojnu paradu u Pariz.
Irska će od danas po osmi put preuzeti predsedavanje Savetom EU, uz program usmeren na jačanje konkurentnosti, bezbednosti i zajedničkih evropskih vrednosti, kao i pripremu ključnih odluka o višegodišnjem budžetu EU.
Devetoro dece je poginulo, a dvoje je povređeno danas na jugu Egipta kada se motorni tricikl kojim su se vozili survao u kanal, kažu lokalni zvaničnici.
Predstavnici zemalja članica Saveta za sprovođenje mira (PIC) u Bosni i Hercegovini postigli su danas na sednici u Sarajevu dogovor da se imenuje privremeni visoki predstavnik u BiH na mesec dana.
Katolička nadbiskupija San Franciska pristala je da isplati 395 miliona dolara radi nagodbe u više od 500 tužbi u kojima se navodi da su pripadnici sveštenstva seksualno zlostavljali decu.
Portparol Evropske komisije Markus Lamert izjavio je danas da Komisija razmatra način da doda dodatne restriktivne ciljane vizne mere državljanima Rusije kao deo predstojeće revizije viznog kodeksa.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović ponovio je danas da se kao vrhovni komandant hrvatskih oružanih snaga protivi učešću hrvatskih vojnika na vojnoj paradi u Parizu.
Veće Apelacionog odeljenja Suda BiH potvrdilo je prvostepenu presudu protiv Miodraga Malića, kojom je osuđen na tri godine zatvora zbog veličanja osoba osuđenih za ratne zločine.
Početkom jula, tačno na polovini kalendarske godine, naredna država preuzima predsedavanje Savetom Evrope. Od početka ove godine to je bio Kipar, a od sutra do kraja godine, to će biti Republika Irska.
Mađarska policija uhapsila je državljanina Srbije (33) osumnjičenog da je u nedelju, 28. juna, nakon svađe, nožem povredio dvoje svojih rođaka u jednoj pekari u Hodmezovašarhelju.
Državljani Kine, Rusije i Turske i dalje dolaze na Zapadni Balkan bez viza, a potom pokušavaju da nastave put prema EU, upozorila je Agencija EU za kontrolu granica (Fronteks) u najnovijoj proceni rizika.
Zemljotres jačine 3,6 stepeni pogodio je jutros područje centralne Bosne, a podrhtavanje tla osetilo se u Zenici, Sarajevu i okolnim mestima, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
Predsednik Hrvatske i vrhovni komandant hrvatskih oružanih snaga Zoran Milanović izjavio je da uprkos najavi premijera Andreja Plenkovića, hrvatska vojska neće učestvovati na vojnoj paradi u Parizu.
Italija je članicama Evropske unije uputila takozvani non-pejper, u kojem su navedeni prioriteti budućeg visokog međunarodnog predstavnika u Bosni i Hercegovini.
Sud u ruskom gradu Orenburgu osudio je tri osobe na zatvorske kazne, što su prve takve presude od kada je zemlja 2023. godine zabranila LGBT pokret, koji smatra ekstremističkim, preneli su francuski mediji.
Vrhovni sud SAD je odbio nastojanje američkog predsednika Donalda Trampa da izdejstvuje odbacivanje nalaza sudske porote da je on sredinom devedesetih godina prošlog veka seksualno uznemiravao spisateljicu I. Džin Kerol.
U ustanovi za mlade u nemačkom gradu Štadeuse dogodila pucnjava u kojoj je pet ljudi ubijeno, saopštila je nemačka policija i dodala da su dve osobe uhapšene, uključujući osumnjičenog strelca.
Komentari 1
Džaba vest
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar