BiH: Preminuo ministar zaražen virusom korona

Ministar za boračka pitanja u Federaciji BiH Salko Bukvarević preminuo je jutros na Klinici za plućne bolesti Podhrastovi Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, od posledica virusa korona, potvrđeno je za Klix.ba.
Bukvarević je pre desetak dana smešten u bolnicu usled pogoršanja zdravstvenog stanja nakon što mu je potvrđen pozitivan test na Covid-19.
 
Njemu se zdravstveno stanje pogoršalo u ponedeljak. Prethodnih dana je dobijao terapiju kiseonikom, ali to nije bilo dovoljno zbog jake upale oba plućna krila pa je u utorak pre podne priključen na respirator.
 
Bukvarević je rođen 1967. godine u Kalesiji. Bio je vanredni profesor na Rudarsko-geološkom fakultetu u Tuzli. Od 2015. obavljao je funkciju ministra za boračka pitanja u Vladi FBiH. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

EU priprema novi paket sankcija protiv Rusije

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je da Brisel priprema novi paket sankcija protiv Rusije i poručila da na to mogu da računaju saveznici Kremlja.

Tramp: Što pre ukinuti pomeranje kazaljki

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp pozvao je danas Senat SAD da donese zakon o prestanku pomeranja satova tokom promene letnjeg i zimskog računanja vremena.

Indoneziju pogodio i drugi snažan zemljotres

Zemljotres jačine 6,4 stepena po Rihterovoj skali pogodio je danas Indoneziju, samo 13 časova nakon što je tu zemlju pogodio zemljotres jačine 7,7 stepeni, koji je odneo najmanje 47 života.

Dva tankera pogođena u Ormuskom moreuzu

Tanker u vlasništvu državne naftne kompanije Abu Dabija ADNOC napadnut je dok je prolazio kroz Ormuski moreuz, saopštila je danas državna novinska agencija Emirata WAM.