Sedam mrtvih u nemirima u Bogoti posle smrti čoveka uhapšenog jer nije držao distancu

Sedam osoba je poginulo u glavnom gradu Kolumbije u sukobima gradjana i policije koji su počeli posle smrti muškarca u pritvoru.
Sedam mrtvih u nemirima u Bogoti posle smrti čoveka uhapšenog jer nije držao distancu
Foto: FoNet/AP
Gnevni gradjani su zapalili više gradskih autobusa i počeli da uništavaju policijske stanice, sukobljavajući se s policajcima.
 
Talas nasilja počeo je juče zbog snimka dva policajca dok muče 43-godišnjeg taksistu Havijera Ordonesa aparatom za elektroškove, a on ih moli da prestanu.
 
Ordones je kasnije umro u bolnici, a bio je uhapšen zbog kršenja pravila držanja distance uvedenog radi suzbijanja epidemije.
 
Taj incident je u prvi plan stavio dugotrajne tenzije zbog policijske prekomerne upotrebe sile.
 
Vlasti su danas saopštile da je u nemirima oštećeno čak 56 policijskih stanica, da je osam autobusa izgorelo i da je povredjeno ili ranjeno 175 civila, od kojih je 66 mecima. Poginuli su uglavnom mladi, a najmladja žrtva je jedan 17-godišnjak.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Sun

    11.09.2020 11:01
    Ccccc!
    Strašno, kud ide ovaj svet :-(

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Kalas: Kremlj ne shvata mirovne pregovore ozbiljno

Šefica diplomatije EU Kaja Kalas rekla je da Kremlj ne shvata ozbiljno pregovore o Ukrajini i da Brisel razmatra imenovanje specijalnog izaslanika koji bi predstavljao 27 članica Unije za pregovaračkim stolom.

Ukrali 170 nagrađenih golubova

Sud u Haseltu, 70 kilometara severoistočno od Brisela, osudio je osam članova rumunske bande lopova zbog krađe nagrađenih golubova.