Obeležava se 19. godišnjica terorističkog napada na Kule bliznakinje

U SAD se danas obeležava 19. godišnjica terorističkog napada u kome je stradalo skoro 3.000 ljudi u Njujorku, Virdžiniji i Pensilvaniji.
Tog 11. septembra 2001. godine 19 pripadnika terorističke organizacije Al Kaida oteli su četiri aviona od kojih su dva udarila u Svetski trgovinski centar na Menhetnu u Njujorku, po jedan u svaki soliter sa 17 minuta razlike, nakon čega su se oba solitera, takozvane Kule bliznakinje, srušila.
 
Treći avion udario je u Pentagon, glavno sedište Ministarstva odbrane SAD u Vašingtonu, a četvrti avion srušio se u ruralnom delu Pensilvanije 130 km istočno od Pitsburga nakon što su putnici pružili otpor otmičarima.
 
Taj napad smatra se najsmrtonosnijim od napada na luku Perl Harbur u Drugom svetskom ratu i smatra se da je romenio percepciju bezbednosti SAD i naterao tadašnjeg predsednika Džordža V. Buša da objavi rat terorizmu i napadne Avganistan, prenosi Glas Amerike.
 
Američke snage su uspele da zbace Talibane sa vlasti u Avganistanu, a potraga za vođom Al Kaide Osamom Bin Ladenom trajala je do 2011. godine kada su ga mornaričke foke pronašle u Pakistanu i ubile.
 
Tokom današnjeg dana na sva tri mesta biće odata počast žrtvama tog napada.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Preminuo glumac Džejms Ranson

Džejms Ranson, glumac koji je tumačio Zigija Sobotku u HBO seriji "The Wire" i pojavljivao se u mnogim drugim TV emisijama i filmovima, preminuo je u 46. godini.