Portparol predsednika Nagorno-Karabaha Vagram Pogosjan saopštio je da je vojska Nagorno-Karbaha oborila avion azerbejdžanskih snaga.
Pagosjan je precizirao da je, prema informacijama kojima raspolaže vojska, reč o letelici An-2.
Azerbejdžanska strana je odbacila navode o obaranju aviona kao netačne.
Ministarstvo odbrane Jermenije objavilo je snimak napada na azerbejdžanske snage. Na snimku se, osim uništavanja vojne tehnike, vidi i trenutak napada na grupu azerbejdžanskih vojnika koji su stajali na otvorenom. Vidi se kako vojnici počinju da beže sekundu pre udara, koji ih je umalo direktno pogodio, a nakon napada deo vojnika pada na zemlju.
Prema poslednjem izveštaju koji prenosi agencija Rojters, drugog dana rata poginulo je najmanje 55 osoba, iako nema preciznih podataka o tome koliko ljudi je izgubio Azerbejdžan a koliko Jermenija.
Destruction of Azerbaijani posts and armored fighiting vehicles
Уничтожение азербайджанских опорных пунктов и бронетехники pic.twitter.com/XKCpvSpvts
Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija održaće danas hitnu sednicu povodom sukoba u oblasti Nagorno-Karabah, javila je agencija Frans pres, pozivajući se na neimenovane diplomatske izvore. Ovi izvori su rekli da će sednica biti održana na zahtev evropskih zemalja, objavio je AFP na svom Tviter nalogu.
Borbe između azerbejdžanskih i jermenskih snaga u oblasti Nagorno-Karabah, u kojoj je većinsko jermensko stanovništvo i koja je proglasila otcepljenje od Azerbejdžana 1990-tih godina, traju već dva dana. Obe strane optužuju onu drugu da koristi tešku artiljeriju.
Svim srcem u Jermenski narod koga godinama terorisu Azerbejdzan i Turska i provociraju!! Napred braco, nema povlacenja nema predaje, pokazite im zube a svet vidi sta se desava i svima je jasno da vam je prekipelo da vas ugnjetavaju komsije iz Turske i Azerbejdzana!!!
Mani to "Podrška". Kada krećeš u dobrovoljce da konkretno pomogneš?
Lako je tuđim k... gloginje mlati. U ratu se ostaje osakaćen i gine ako nisi znao. Nije to video igrica. A najgore je što najviše stradaju civili, pa vojnici koje su političari poslali u taj rat. Političari NIKAD!
Mi koji smo sticajem nesrećnih okolnosti učestvovali u ratovima, a sticajem srećnih okolnosti preživeli, NIKAD rado ne bismo ponovo išli.
Vi koji stalno nešto prozivate one koji bi u rat išli isključivo da brane svoje, ili nikad niste bili ni blizu rata, ili je taj rat ostavio teške posledice pa sad želite da se svima desi to što se desilo i vama.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Meksiko je usvojio zakon kojim se postepeno smanjuje standardna radna nedelja sa 48 na 40 sati, iako kritičari strahuju da će smanjenje biti nadoknađeno povećanjem dozvoljenih prekovremenih sati.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je da Izrael nije pouzdan partner i ponovio da ne treba kupovati vojnu opremu od te države, istakavši da Izrael vojno sarađuje i sa Srbijom.
Premijer Mađarske Viktor Orban naredio je da se dodatno obezbedi kritična energetska infrastruktura te zemlje nakon što je izneo tvrdnju da Ukrajina pokušava remećenje nacionalnog energetskog sistema.
Osnivač firme Majkrosoft Bil Gejts "preuzeo je odgovornost" i tokom sastanaka sa osobljem svoje fondacije govorio o svojim vezama s pokojnim seksualnim zlostavljačem, finansijerom Džefrijem Epstinom.
Švajcarska vlada najavila je danas da će isplatiti po 50.000 franaka (oko 55.000 evra) porodicama žrtava i teško povređenima u novogodišnjem požaru u baru u skijaškom odmaralištu Kran-Montana.
Uprkos sankcijama Evropske unije, Rusija i dalje, iako neuporedivo manje, preko trećih zemalja uvozi namenske proizvode iz Unije. Među prvih deset tranzitnih zemalja je i Srbija.
Evropska komisija predložila je otvaranje pregovora s Albanijom, Bosnom i Hercegovinom, Kosovom, Crnom Gorom, Severnom Makedonijom i Srbijom o njihovom integrisanju u roming sistem Evropske unije.
Švajcarci će na referendumu u martu glasati o predlogu za smanjenje pretplate za javni servis, koji desničari kritikuju da je preskup i politički pristrasan, dok ga drugi smatraju odbranom od dezinformacija.
Zastupnik u Predstavničkom domu američkog Kongresa iz Teksasa i član Demokratske stranke Al Grin izbačen je iz kongresne sale tokom govora o stanju nacije američkog predsednika Donalda Trampa.
Govor američkog predsednika Donalda Trampa o stanju nacije, prvi od početka njegovog drugog predsedničkog mandata, trajao je 107 minuta, odnosno sat i 47 minuta.
Ministar zdravlja Severne Makedonije Azir Aliju izjavio je da je od šest firmi za proizvodnju marihuane za medicinske svrhe oduzeta licenca zbog nepravilnosti u radu.
Grad Zagreb će podneti ustavnu tužbu protiv vlade radi zaštite ustavnog prava na lokalnu samoupravu, a zbog vladinog preuzimanja dočeka rukometaša na glavnom zagrebačkom trgu.
Američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) objavila je danas na svom zvaničnom nalogu na društvenoj mreži Iks poruku u kojoj upućuje Irance kako da je bezbedno kontaktiraju.
Generalna skupština UN usvojila je danas rezoluciju koja poziva na sveobuhatan, prvedan i trajan mir u Ukrajini, a protiv rezolucije je glasala Rusija dok su SAD bile uzdržane.
Ruske vlasti saopštile su danas da su pokrenule istragu protiv osnivača Telegrama Pavela Durova u krivičnom postupku koji uključuje optužbe za terorizam, dok Moskva pokušava da blokira platformu za razmenu poruka.
Velika je potreba za radnicima tokom leta i u Hrvatskoj, a studenti tu imaju širok izbor. More ili unutrašnjost? Hrvatska ili ipak neka druga evropska zemlja? Ili Sjedinjene Američke Države?
Komentari 5
Dragan Miladinovic
Detelinarac
The Lalosh
Lako je tuđim k... gloginje mlati. U ratu se ostaje osakaćen i gine ako nisi znao. Nije to video igrica. A najgore je što najviše stradaju civili, pa vojnici koje su političari poslali u taj rat. Političari NIKAD!
Mi koji smo sticajem nesrećnih okolnosti učestvovali u ratovima, a sticajem srećnih okolnosti preživeli, NIKAD rado ne bismo ponovo išli.
Vi koji stalno nešto prozivate one koji bi u rat išli isključivo da brane svoje, ili nikad niste bili ni blizu rata, ili je taj rat ostavio teške posledice pa sad želite da se svima desi to što se desilo i vama.
MIR, LJUDI. MIR!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar