Policijski čas i u Belgiji

Premijer Belgije Aleksandar De Kro izjavio je danas da se u zemlji uvodi zabrana kretanja i policijski čas od ponoći do 5 sati ujutro, a u narednih mesec dana biće zatvoreni svi barovi i restorani.
De Kro je na konferenciji za medije kazao da će te radikalne mere biti preispitane za dve sedmice i ako se epidemiološka situacija u značajnoj meri poboljša moguće je njihovo ublažavanje ili ukidanje, prenosi Politiko.
 
Barovi i restorani do sada su bili zatvoreni samo u Briselu, a policijski čas je bio na snazi u pokrajinama Luksemburg i Valonski Brabant. Današnjom odlukom zdravstvenih vlasti na otvorenom će u narednih mesec dana samo dve osobe moći da budu u kontaktu. Do sada je bilo moguće druženje četiri osobe.
 
De Kro je rekao da je odluka o eventualnom zatvaranju škola u nadležnosti regionalnih vlasti, koje u narednih nekoliko dana treba da odluče da li će se preći na onlajn nastavu.
 
Belgija se suočava sa velikim povećanjem broja obolelih od kovida-19 i već neko vreme dnevno se registruje oko 5.500 novih slučajeva, a povećava se i broj umrlih, kao i broj pacijenata u jedicama intenzivne nege.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Malo istine

    17.10.2020 08:18
    Policijski cas je besmislen u to vreme i sluzi samo da zastrasuje stanovnistvo. Po mojoj skromnoj, ali strucnoj proceni, sve treba da radi 24h kako bi se izbeglo grupisanje naroda i smanjila frekvenca kretanja.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Jak zemljotres pogodio Japan

Snažan zemljotres pogodio je danas područje u blizini istočne obale japanskog ostrva Honšu, saopštio je Nemački istraživački centar za geofizičke nauke (GFZ).

Mađarska radi na odmrzavanju novca EU

Sa približavanjem kraja avgusta, što je rok da se Mađarskoj odmrzne više od deset milijardi evra iz fondova EU, vrhovni antikorupcijski organ te zemlje upozorava da bi to moglo da stvori nove mogućnosti za zloupotrebu.