Komandir crnogorske Službe zaštite Željko Darmanović rekao je da je lociranje i izvlačenje povređenih trajalo od ponoći do sedam sati jutros.
"U ponoć su povređeni javili da je njihovo vozilo sletelo s puta, pre izlaska na magistralu i mosta Grlo. Pretraga terena, u kojoj su učestvovali pripadnici Službe spasavanja i OB Kolašin, po toj dojavi, bila je bezuspešna, pa smo tražili podršku od Operativno-komunikacionog centra. Tako je određena šira lokacija, pa smo krenuli u pretragu magistrale i u mestu Subadanj uočili tragove sletanja vozila", kazao je Darmanović.
On je istakao da je, da bi se došlo do jednog od povređenih, korišćena alpinistička oprema i da je njegovo izvlačenje trajalo do sedam sati jutros.
U akciji spasavanja učestvovalo je osam pripadnika Službe za spasavanje, prenose podgoričke Vijesti koje su objavile i fotografije akcije spasavanja.
Darmanović je istakao da su povređeni vozilima Hitne pomoći transportovani u Klinički centar Crne Gore.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar