Papa: Vakcinisaću se, etički je primiti vakcinu

Papa Franja izjavio je da planira da početkom sledeće nedelje primi vakcinu protiv korona virusa i apelovao na sve ljude da se vakcinišu i tako zaštite, ne samo svoj, već i živote svih drugih.
"Verujem da je etički da svi prime vakcinu", rekao je papa u intervjuu TV stanici Kanale 5, prenosi Rojters.
 
"To je moralni izbor zato što se u protivnom kockate sa svojim zdravljem, svojim životom, ali se igrate i životima drugih ljudi,“ rekao je papa koji je protivljenje vakcinaciji nazvao "samoubilačkim poricanjem".
 
Vatikan, najmanja nezavisna država na svetu, saopštila je da će uskoro pokrenuti sopstvenu kampanju posvećenu vakcinaciji protiv korona virusa.
 
"Iduće nedelje počinjemo vakcinaciju u Vatikanu i ja sam se prijavio. To mora biti urađeno", rekao je papa Franja.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • A

    10.01.2021 16:55
    Sta
    Ti ima da izgubis sa sto godina
  • Vlada

    10.01.2021 13:55
    Papisti
    @Stanoje

    Ti si ekumenista a ne pravoslavac.
  • Stanoje

    09.01.2021 20:30
    Bravo Papa, nadam se da će naši stručnjaci iz SPC-a naučiti nešto od vas. Ja sam pravoslavac i imam veoma pozitivno mišljenje o Papi Franji.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Jedan lovac u Češkoj upucao drugog u glavu

Lovac na zapadu Češke usmrtio je drugog učesnika lova, a kriminalistička policija pokrenula je istragu zbog sumnje na ubistvo iz nehata, dok očevici navode da je metak pogodio žrtvu direktno u glavu.