FOTO: Belgijska policija privela 132 osobe na protestu protiv korona mera

Belgijska policija privela je 132 osobe koje su u briselskom parku učestvovale na nedozvoljenom skupu protiv restriktivnih kovid mera, saopštile su danas vlasti.
U sukobima demonstranata i policije povređeno je 15 osoba, rekla je portparolka briselske policije.
 
 
Policija je koristila vodene topove i suzavac kako bi rasterala oko 2.000 demonstranata i zabavljača koji su se okupili juče u parku, drugi put ovog meseca, protestujući protiv oštrih mera.
 
Sukobi policije i demonstranata trajali su do kasno sinoć, a izbili su juče popodne nakon što se okupio veliki broj ljudi uprkos celonedeljnim upozorenjima vlasti i policije da ne organizuju proteste.
 
 
U Belgiji su na snazi stroge mere kojima su između ostalog zabranjena velika okupljanja i obavezno je nošenje maski.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Šta predviđa američki plan za Ukrajinu?

Rusija bi, zahvaljujući američkom planu za Ukrajinu, mogla da osvoji područje gotovo veličine Luksemburga bez borbe, pokazuje analiza podataka Instituta za proučavanje rata (ISW).