VIDEO: U velikom požaru kod Splita izgorelo pet brodova

Pet jahti je izgorelo, a još 18 je oštećeno u požaru u Marini Kaštela kod Splita, ali niko nije povređen.
Vatra je lokalizovana oko 21:40 časova, rekao je za "Slobodnu Dalmaciju" vlasnik Marine Kaštela Joško Berket.
 
"Do požara je došlo na jednoj od vatrom uništenih jahti, a uzrok je definitivno ljudski faktor. Dakle nisu u pitanju instalacije i slično. Vatra je buknula u jednom trenu, a posada koja se na njoj nalazila krenula je sama da gasi požar. Usred toga su im u plamenu nestali konopci pa je brod počeo da pluta prema drugima. Plamen je odmah zahvatio i drugu jahtu, a potom još njih tri", rekao je on.
 
Gusti crni oblaci dima su se nadvili nad Kaštelom u roku od pet minuta, a sve vatrogasne snage su izašle na teren kako bi se sprečilo širenje vatre na još veći broj brodova.
 
Iz marine u Kaštel Gomilici više puta čule su se eksplozije.
 
 
Sa brodova su evakuisane posade i turisti.
 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tramp pomilovao osnivača najveće svetske kriptoberze

Američki predsednik Donald Tramp pomilovao je osnivača najveće svetske kriptoberze Bajnens, Čangpenga Džaa, koji je pre dve godine priznao krivicu u slučaju povezanom sa pranjem novca dok je bio izvršni direktor berze.