Nekoliko hiljada Izraelaca okupilo se kasno sinoć u Tel Avivu da proslavi osnivanje nove Vlade Izraela i smenjivanje bivšeg premijera Benjamina Netanjahua.
U Jerusalimu su održane manje demonstracije u znak podrške Netanjahuu ispred rezidencije premijera i molitve stotina ortodoksnih i ultraortodoksnih Jevreja ispred Zida plača, gde je prevladala atmosfera žalosti.
U Tel Avivu se slavilo na glavnom Trgu Rabin i Trgu Dizengof.
"Bibi idi kući", vikao je jedan čovek, koristeći Netanjahuov nadimak, na podijumu na Trgu Rabin gde su se tokom čitave protekle godine okupljali protivnici Netanjahua pozivajući ga da se povuče jer mu se sudi za korupciju.
Učesnici proslave su igrali, grlili se i veselili, a mnogi su došli sa decom.
Liberalni Tel Aviv smatra da je okončanje Netanjahuove ere koja je trajala 12 godina istorijski trenutak, rekla je Hen Nevo, jedna od učesnica slavlja.
Ona je objasnila da je "malo šokirana jer se tako dugo čekalo na taj trenutak", te da ne zna da li će vlada trajati, ali se radi o promeni koja je bila potrebna.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Španski premijer Pedro Sančez izjavio je da nije zabrinut zbog procurelog mejla Pentagona, u kojem se sugeriše da bi Španija zbog toga što ne podržava rat u Iranu mogla biti kažnjena suspenzijom članstva u NATO.
Tužilaštvo za organizovani kriminal S. Makedonije saopštilo je da je privedeno 14 osoba osumnjičenih za nelegalan uvoz, distribuciju i korišćenje falsifikovanih medicinskih lekova i pomagala za estetske intervencije.
Bivši fudbalski reprezentativac Nigerije Majkl Eneramo preminuo je tokom prijateljske utakmice, sumnja se od posledica srčanog udara, saopštila je danas Fudbalska federacija Nigerije (NFF).
Engleski fudbalski klub Milvol našao se u centru kontroverze nakon što je njegov grb iskorišćen u dečjoj brošuri protiv rasizma na neprimeren način, zbog čega su gradske vlasti uputile izvinjenje.
Zagrebačka policija podnela je krivičnu prijavu protiv 49-godišnjaka zbog sumnje da je počinio krivično delo iz mržnje, odnosno da je oštetio Saborni hram SPC u centru Zagreba, saopštila je policija.
U Crnoj Gori danas su stupile na snagu izmene Zakona o radu kojima se starosna granica za odlazak u penziju po sili zakona vraća vraća sa 66 na 67 godina, uz najmanje 15 godina staža, prenosi RTCG.
Interni nadzorni organ Ministarstva pravde SAD najavio je istragu o poštovanju zakonskih procedura tog ministarstva kojim je naloženo objavljivanje istražnih dosijea pokojnog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina.
Predsednik Francuske Emanuel Makron izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države neće više štititi Evropu na dugi rok i da zbog toga Evropa treba da bude jača.
Rusija je pristala da isporuči Indoneziji do 150 miliona barela nafte posle nedavnog sastanka ruskog predsednika Vladimira Putina i njegovog indonežanskog kolege Prabova Subijanta u Moskvi.
Katalonska vlada pokrenuće pilot program u okviru kojeg će policajci u civilu i bez oružja biti stalno prisutni u 13 srednjih škola, sa ciljem prevencije sukoba i posredovanja u slučajevima nasilja.
Evropska komisija saopštila je da je poslala pismo organizatorima Venecijanskog bijenala, najavljujući mogućnost obustave ili prekida finansiranja od dva miliona evra.
Muškarac iz Goražda je ubio svoju dvogodišnju ćerku u mestu Kabernik kod Višegrada i potom izvršio samoubistvo, objavili su danas mediji u Bosni i Hercegovini.
Buduća mađarska vlada planira da otvori istorijske arhive tajne policije iz komunističkog perioda, izjavio je Balint Ruf, čovek koji bi trebalo da vodi kabinet budućeg premijera Petera Mađara.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar