Samo prošle nedelje u zapadnoj Kanadi su izgorele četiri katoličke crkve, javlja BBC.
Juče su tako u manje od sat vremena izgorele dve crkve u Britanskoj Kolumbiji, na području na kojem živi autohtono indijansko stanovništvo. Policija je objavila da su crkve potpuno uništene, dodavši kako požare smatraju "sumnjivima".
Prošlog ponedeljka izgorele su još dve crkve u istoj provinciji.
"Za sada nema uhapšenih ni optuženih, istraga i daje traje", rekao je portparol policije Džejson Bojda.
Što je prethodilo paljenju crkava?
Vesti o, prema svemu sudeći, namerno zapaljenim crkvama u Kanadi dolaze nakon šokantnog otkrića. Autohtono pleme prošle nedelje je objavilo otkriće novih 750 neimenovanih grobova na mestu nekadašnjeg internata, čime je razotkriven delić strave koju su prolazila deca autohtonog stanovništva u katoličkim školama za asimilaciju.
"Istraživanja smo počeli georadarom 2. juna i do juče smo pronašli 751 neobeležen grob", rekao je čelnik Kadmus Delomre. Reč je o novom otkriću u opštini Marieval na zapadu zemlje, drugom u manje od mesec dana.
"To nije masovna grobnica, to su neidentifikovani grobovi", rekao je i objasnio: "Neki su možda i mogli biti identifikovani, ali predstavnici Katoličke crkve uklonili su nadgrobne ploče."
To je u Kanadi kriminalni čin.
Saopštenjem se oglasio i premijer Džastin Trudo rekavši da Kanada mora da izvuče pouke iz svoje prošlosti i krene putem pomirenja.
Decu su silovali i zlostavljali
Iskopine oko nekadašnje škole u Marievalu počela su krajem maja nakon otkrića ostataka 215 učenika zakopanih na mestu nekadašnjeg internata za decu autohtonog stanovništva Kamlups u Britanskoj Kolumbiji, najzapadnijoj pokrajini Kanade.
Predsednik Federacije suverenih autohtonih nacija Saskačevana, Bobi Kameron, osudio je zločin protiv čovečnosti i agresiju protiv autohtonih naroda.
"Jedini zločin koji su oni počinili jeste što su se rodili kao autohtoni stanovnici", rekao je i pozvao Crkvu da sarađuje u istrazi.
Kanadska vlada uputila je izvinjenje zbog ovog sistema 2008. godine, a Rimokatolička crkva, koja je vodila većinu škola, nije se izvinila.
Zabole normalne ljude za izmišljene kosmičke entitete, njima se gade hulje u odorama i institucije koje ih štite. Ima i kod nas pedofila i sličnih bolesnika koje je crkva zaštitila od zakonskih kazni, pa me ne bi čudilo da se ovaj trend pokrene i ovde.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik Crne Gore Jakov Milatović dodelio je posthumno orden Crnogorske velike zvijezde mitropolitu crnogorsko- primorskom Amfilohiju i pored oštrog protivljenja dela javnosti.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je da će biti potrebno najmanje sedam milijardi dolara samo za obnovu zdravstvenog sistema Pojasa Gaze.
Izaslanik Kremlj za ekonomska pitanja Kiril Dmitrijev rekao je danas da se nalazi u SAD, dva dana posle objave Vašingtona o uvođenju novih sankcija Rusiji za energente.
Služba za poslove sa strancima Bosne i Hercegovine (BiH) proterala je dvojicu mađarskih državljana jer su nezakonito snimali objekte i pratili ljude u opštini Banovići.
Američki predsednik Donald Tramp pomilovao je osnivača najveće svetske kriptoberze Bajnens, Čangpenga Džaa, koji je pre dve godine priznao krivicu u slučaju povezanom sa pranjem novca dok je bio izvršni direktor berze.
Sabor Hrvatske je danas većinom glasova izmenio zakone o odbrani i službi u oružanim snagama, čime je omogućio ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka od početka iduće godine.
Više od milion ljudi je i dalje primorano da živi na malom komadu zemlje, a njihovo zdravlje je ozbiljno ugroženo lošim uslovima života u južnoj Gazi, saopštili su Lekari bez granica.
Hrvatska policija je u međunarodnoj akciji uhapsila 29-godišnjaka zbog sumnje u višestruko seksualno zlostavljanje dece i vođenje onlajn pedofilske grupe.
Milorad Dodik, prema aktu Centralne izborne komisije BiH (CIK) o pravnim posledicama presude Suda BiH, ne može biti na čelu Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD).
Alon Ohel pušten je iz Medicinskog centra Rabin nakon što su završeni potrebni medicinski testovi i sada će nastaviti oporavak na odeljenju za rehabilitaciju, saopštila je bolnica.
Predsednik Ekvadora Danijel Noboa izjavio je da je neko pokušao da ga otruje čokoladom i džemom koji su u sebi imali toksične hemikalije, a koje je dobio na jednom javnom događaju.
Kineski državljanin optužen za trgovinu fentanilom prebačen je iz Kube u Sjedinjene Američke Države, saopštila je meksička vlada koja je organizovala njegov transfer.
Komentari 4
Brandon
Nemanja
Јое
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar