Švajcarska skraćuje karantin na pet dana zbog omikrona

Švajcarska će prepoloviti trajanje karantina na pet dana kako bi pomogla privredi da se nosi s pandemijskim talasom uzrokovanim omikron varijantom koronavirusa, objavila je švajcarska vlada.
Švajcarska skraćuje karantin na pet dana zbog omikrona
Foto: Pixabay
Zdravstvene vlasti odobrile su to u utorak, u trenutku kada se desetine hiljada ljudi svakog dana zaraze tom jako zaraznom varijantom virusa.
Zvaničnici se boje da bi pandemijski talas mogao da preoptereti zdravstveni sistem u zemlji u kojoj su dve trećine stanovnika dva puta vakcinisane, a 30 posto je primilo i buster dozu.
Vlada je predložila i da se do kraja marta produže ograničenja za javni život postrožena prošli mesec i uvođenje obvezne vakcinacije, kao u susednoj Austriji.
 
"Epidemiološka situacija je kritična i teško ju je proceniti", saopštila je vlada.
 
Vlada očekuje povećanje broja hospitalizovanih zbog jako velikog broja zaraženih premda izgleda da je omikron varijanta manje opasna. U sredu je potvrđeno 32.881 novozaraženih.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

BMW smanjuje broj zaposlenih za 8.000

Nemački proizvođač automobila BMW smanjiće broj zaposlenih za 8.000 do kraja 2027. godine kroz program dobrovoljnog otpuštanja, preneo je danas briselski portal Politiko.

Iza kupovine Mundijala stoji brat Trampovog zeta?

Namera FIFA da privatizuje svoju novu komercijalnu podružnicu, uz pomoć firme rizičnog kapitala povezane sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, privukla je pažnju i u sedištu Evropske unije u Briselu.