Proslavljeni muzičar Mark Lanegan, jedan od najpoznatijih predstavnika "grandža", poznat po radu u bendovima "Screaming Trees", "Queens of the Stone Age" i "The Gutter Twins", preminuo je u 58. godini
Vest je potvrđena na njegovom zvničnom tviter nalogu.
"Naš voljeni prijatelj Mark Lanegan preminuo je jutros u svom domu u Kilarniju u Irskoj. Voljeni pevač, tekstopisac, pisac i muzičar, imao je 57 godina, a iza njega je ostala supruga Šeli", piše u objavi na Tviteru.
Lanegan je bio frontmen grupe "The Screaming Trees" od 1985. do 2000. godine. Zatim se pridružio "Queens of the Stone Age", a premda je i kasnije sarađivao s njima, posvetio se, uglavnom, svojoj solo karijeri.
Jedan od bendova sa kojima je sarađivao je "Manic Street Preachers", na njihovom poslednjem albumu "The Ultra Vivid Lament".
Lanegan je ostao u kontaktu sa članovima benda nakon zajedničkog učešća sa bendom "Oasis", na njihovoj čuvenoj turneji po Americi 1996. godine.
Devedesetih je počeo solo karijeru tokom koje je objavio 11 albuma. Poslednji album Straight Songs Of Sorrow objavio je 2020. godine.
Iste godine objavio je memoare "Sing Backwards And Weep" u kojima detaljno opisuje svoju borbu sa zavisnošću i prijateljstva sa Kurtom Kobejnom iz Nirvane i Lejnom Stenlijem iz benda Alice In Chains.
Prošle godine je objavio nastavak "Devil In A Coma", u kojem je otkrio da je umalo umro od kovida-19.
Mark Lanegan bio je rado viđen gost u Beogradu, gde je održao više koncerata tokom svoje bogate karijere.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Premijer Severne Makedonije Hristijan Mickoski izjavio je danas da porodice stradalih u požaru u Kočanima imaju pravo da znaju kako se tragedija dogodila, a da institucije imaju dužnost da obezbede pravdu.
Ukrajinski dronovi su tokom noći pogodili rafineriju nafte i luku u Krasnodarskoj oblasti na jugu Rusije i počinili materijalnu štetu, saopštile su danas lokalne vlasti.
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš najavio je hitni humanitarni apel od 308,3 miliona dolara kako bi podržao civile u Libanu pogođene tekućim izraelskim napadima i sukobima sa Hezbolahom.
Američka vlada ponudila je nagradu do 10 miliona dolara za informacije o ključnim iranskim liderima, uključujući novog vrhovnog vođu Modžtabu Hamneija.
Dvadeset jedna osoba optužena je prema zakonima Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) o sajber kriminalu zbog snimanja i deljenja snimaka iranskih raketnih napada, saopštila je organizacija za pravnu pomoć privedenima.
Policija američke savezne države Mičigen javila je danas da je u toku aktivni incident sa pucnjavom kod sinagoge Templ Izrael u Vest Blumfildu u Mičigenu, i policija je hitno poslata na to mesto.
Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je da Hrvatska ne očekuje da bi Srbija mogla u bilo kojoj varijanti da dođe u poziciju da koristi hipersonične rakete prema susednim zemljama, Hrvatskoj ili nekoj drugoj.
Ministar saobraćaja i komunikacija Bosne i Hercegovine (BiH) Edin Forto je izjavio da su protesti prevoznika BiH i blokade graničnih prelaza sa Evropskom unijom naneli višemilionske gubitke pojedinim firmama.
Problem rešavanja predmeta kupovine vile lidera Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika na Dedinju u Beogradu je u tome što Srbija nije državnom tužilaštvu ustupila tražene dokaze u tom slučaju.
Komentari 6
Yip Man
R.I.P
pape
ted
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar