Milioni radnika započeli su danas dvodnevni štrajk širom Indije kako bi izrazili svoj bes zbog vladine ekonomske politike i podržali zahteve da se poboljšaju prava zaposlenih u ovoj zemlji.
Desetak indijskih sindikata koji su organizovali štrajk žele da vlada obezbedi opšte socijalno osiguranje za radnike u ogromnom neorganizovanom sektoru, poveća minimalnu platu u okviru svog glavnog programa garancija za zapošljavanje i zaustavi privatizaciju banaka u javnom sektoru, navodi AP.
"Sveindijski sindikalni kongres", jedan od najvećih sindikata u zemlji, saopštio je da očekuje da će se štrajku pridružiti više od 200 miliona prijavljenih i neprijavljenih radnika.
Kako je saopšteno, planirane su demonstracije u Nju Delhiju, Mumbaju, Kalkuti i drugim većim gradovima, a važan sindikat povezan sa vladajućom partijom Baratija Džanata, odlučio je da neće učestvovati u štrajku, nazivajući ga "politički motivisanim".
Štrajkom će verovatno biti pogođene bankarske, transportne i železničke usluge, navodi AP.
Vlada premijera Narendre Modija tvrdi da bi privatizacija nekih državnih banaka preuredila bankarsku industriju i da će model monetizacije imovine pomoći da se prikupi novac za podsticanje ekonomskog rasta.
Indijska ekonomija se oporavila nakon što je doživela veliki udarac tokom prve dve godine pandemije, ali mnogi poslovi su ugašeni, a stopa nezaposlenosti je u decembru porasla na osam odsto.
Modijeva vlada se prošle godine borila sa ogromnim protestima poljoprivrednika koji su zahtevali potpuno ukidanje kontroverznih zakona o poljoprivredi koje je proglasila neophodnim reformama, navodi AP.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U Budvi, Kotoru i Risnu osvanuli su transparenti protesta protiv dolaska predsednika Srbije Aleksandra Vučića na Samit EU - Zapadni Balkan, koji počinje sutra u Tivtu.
Generalna skupština Ujedinjenih nacija izabrala je Austriju, Portugal, Trinidad i Tobago, Zimbabve i Kirgistan za članice Saveta bezbednosti UN sa dvogodišnjim mandatom koji počinje 1. januara 2027. godine.
Predstavnički dom američkog Kongresa usvojio je rezoluciju koja ima za cilj da se okonča rat u Iranu sve dok taj rat ne odobri Kongres, preneo je Rojters.
Ministarstvo spoljnih poslova Grčke uložilo je dva protesta Ukrajini zbog naoružanog plovećeg drona nađenog početkom maja na obali ostrva Lefkade u Jonskom moru.
Američka vojska saopštila je da je pokrenula napade "samoodbrane" na Iran i oborila balističke rakete i dronove ispaljene na brodove i zemlje Zaliva, prenosi BBC.
Muškarac, za koga se veruje da je državljanin Srbije, koji je u Dortmundu u utorak uveče pucao na policajca a potom se zabarikadirao u stanu sa svoje troje dece, predao se jutros policiji nakon višesatnih pregovora.
Američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) prestala je da učestvuje u izradi pojedinih ključnih obaveštajnih procena, uključujući i one koje se odnose na rat u Iranu.
Predsednik Francuske Emanuel Makron (Emmanuel Macron) boraviće u četvrtak, 4. juna u zvaničnoj poseti Crnoj Gori, na poziv predsednika Crne Gore Jakova Milatovića.
Betonska nadstrešnica poslovno-stambene zgrade srušila se sinoć oko 18.30 časova na trotoar u centru Vesterlanda na nemačkom ostrvu Zilt, preko puta bazena "Sylter Vele" i nedaleko od plaže.
Mađarska je nagovestila da će odustati od dugogodišnjeg protivljenja kandidaturi Ukrajine za članstvo u EU, što će toj zemlji i Moldaviji omogućiti da istovremeno počnu pregovore o pridruživanju.
Zbog turbulencija, koje su se desile 30. maja iznad Sarajeva i u kojima je u avionu kompanije "Eurowings" povređeno pet ljudi, pokrenuta je istraga, saopšteno je iz Agencije za pružanje usluga u vazdušnom saobraćaju.
Albansko specijalno tužilaštvo za borbu protiv korupcije (SPAK) potvrdilo je da je otvorilo istragu o projektu primorskog odmarališta koji je povezan sa zetom američkog predsednika Donalda Trampa, Džaredom Kušnerom.
Američki predsednik Donald Tramp je tokom razgovora u ponedeljak oštro kritikovao izraelskog premijera Benјamina Netanјahua zbog eskalacije izraelskih vojnih akcija u Libanu, nazivajući ga "ludim" i "nezahvalnim".
Šest osoba je poginulo u masovnoj pucnjavi na više lokacija u, kako navodi policija, "očiglednom porodičnom sukobu" u gradu Muskatin u američkoj saveznoj državi Ajova.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar