Burna noć: Kod Stoca i Mostara zemljotres i tokom noći, svi povređeni pušteni iz bolnice
Direktor Doma zdravlja Stolac Kazimir Raguž rekao je da se u tu zdravstvenu ustanovu javilo nekoliko povređenih osoba.
Foto: Pixabay
Raguž je naglasio da je jedna osoba zadobila teške telesne povrede te da je prevezena u bolnicu u Mostaru, a da su kod ostalih osoba koje su se javile u Dom zdravlja utvrđene lakše povrede, piše N1 Sarajevo.
Četiri tima hitne pomoći bila su na terenu.
"Sa terena znamo da ima nekih manjih odrona, oštećenja fasada na kućama, a dalje će verovatno Civilna zaštita proceniti stanje na terenu", kazao je Raguž.
Govoreći o osobama koje su lakse povređene, Raguž je pojasnio da je reč uglavnom o ogrebotinama, iščašenju skočnog zgloba, s obzirom na to da su svi usled straha i panike pokušali da pobegnu iz kuće na sigurno.
"Bilo je i manjih povreda glave zbog predmeta koji su padali u kućama, ali ništa nije bilo značajnije i ozbiljnije. Svi su pušteni na kućno lečenje", zaključio je direktor Doma zdravlja Stolac.
Dvadesetosmogodišnja devojka iz Stoca preminula je u bolnici u Mostaru, nakon što se na njenu porodičnu kuću u Kukavcu srušila stena. Njeni roditelji i sestra zadobili su lakše povrede.
Stjepan Bošković, načelnik Opštine Stolac nakon snažnog zemljotresa koji je pogodio BiH, a u ovom gradu u Hercegovini odneo i prvu žrtvu, za N1 je kazao da informacije sa terena govore da na periferiji, ali i centru nema nikakvih značajnijih materijalnih šteta osim na dve porodične kuće.
Kako je dalje pojasnio, na tim objektima je pričinjena šteta kada se usled snažnog podrhtavanja tla odronilo kamenje i oštetilo kuće.
"Nažalost, usled svega toga, povređene su tri osobe iz jedne porodice dok je jedna osoba podlegla povredama kako su nam javili iz bolnice u Mostaru. Ovu priliku koristim da izrazim saučešće porodici i sada evo kažem da će grad i opština stajati iza te materijalne štete. Ne možemo nadoknaditi ljudski život, ali možemo stati iza porodice i da se svi solidarišemo i olakšamo ljudima u ovim teškim trenucima", naveo je Bošković.
Istakao je da se strah uvukao među ljude te da su mnogi od njih i dalje na ulicama, napustili su svoje kuće, te se ne žele vratiti u njih.
"Pozivam na smirenost i nadamo se da je to to i da se ne bi trebalo više ništa dogoditi. Ujutro ćemo još dodatno analizirati situaciju, sanirati svu štetu koja je nastala. Činjenica je da je ovaj nesretni slučaj svu ovu materijalnu štetu bacio u drugi plan. U ovom trenutku se trebamo solidarisati s ovom porodicom", poručio je Bošković.
Nekoliko jakih zemljotresa pogodilo je tokom noći područje kod Stoca i Mostara. Kako javlja EMSC, zadnji je bio jačine 4,4 po Rihteru.
Desio se oko 04:20 sati ujutro, a epicentar je bio 32 kilometra od Mostara, odnosno 14 kolometra od Stoca, prenosi Avaz.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Do sada potvrđeno skoro 500 slučajeva ebole u Centralnoj Africi
06.06.2026.•
0
Skoro 500 slučajeva infekcije virusom ebole do sada je potvrđeno u Centralnoj Africi, dok raste zabrinutost zbog potencijalnih razmera epidemije hemoragične groznice, saopštila je danas Svetska zdravstvena organizacija.
Putin se sastao sa bivšim kancelarom Nemačke Šrederom: "Razgovor u četiri oka"
06.06.2026.•
1
Predsednik Rusije Vladimir Putin sastao se sa bivšim kancelarom Nemačke Gerhardom Šrederom.
Požar na krovu stambenog kompleksa u izgradnji u Sarajevu
06.06.2026.•
0
U sarajevskom naselju Ložionička došlo je do požara na krovu stambenog kompleksa u izgradnji.
Otpušteni obaveštajci FBI koji su upozorili na katolički ekstremizam u SAD
06.06.2026.•
0
Nekoliko analitičara FBI-ja povezanih s formulisanjem internog obaveštajnog memoranduma iz 2023. godine koji upozorava na potencijalnu opasnost od katoličkih "nasilnih ekstremista" u SAD, otpušteno je u petak.
Novi napadi SAD i Irana
06.06.2026.•
0
Sjedinjene Američke Države (SAD) i Iran nastavili su jutros da razmenjuju napade, nekoliko dana nakon što su objavljene kontradiktorne poruke o statusu pregovora o prekidu vatre.
Turski brod napadnut kod Krima, jedna osoba poginula
06.06.2026.•
1
Turska obalska straža saopštila je da je jedan brod te zemlje napadnut i potonuo kod severne obale Crnog mora, kao i da je jedan mornar poginuo, a četvoro ljudi ranjeno.
Sud oborio Trampovu politiku prema imigrantima
06.06.2026.•
1
Američki federalni sudija blokirao je administraciju predsednika SAD Donalda Trampa u sprovođenju politike prema kojoj je imigrantima iz desetina zemalja otežano da dođu u SAD ili da u njoj ostanu.
Hiljade građana protestuju u Albaniji zbog projekta firme povezane sa Kušnerom
05.06.2026.•
2
Hiljade građana Albanije nastavile su danas proteste zbog plana izgradnje luksuznog turističkog kompleksa u blizini ekološki osetljive močvarne oblasti Vjosa-Narta.
Dvojica Rumuna osuđena za napad na novinara u Londonu, sumnja se na umešanost Irana
05.06.2026.•
0
Dva državljana Rumunije osuđena su danas u Londonu za napad na novinara televizije koja emituje vesti na persijskom jeziku, za koji tužioci tvrde da je izvršen na zahtev vlasti u Teheranu.
Putin odbio Zelenskog: "Sastanak nema svrhu"
05.06.2026.•
6
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbio je danas predlog predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog za direktne pregovore o okončanju rata i rekao da taj sastanak "nema svrhu".
Jedno dete poginulo, drugo teško povređeno u požaru u Banjaluci
05.06.2026.•
0
Jedno dete je poginulo, a jedno je teže povređeno u požaru koji je danas izbio u banjalučkom naselju Lauš.
Peter Mađar: Vlada će preispitati finansiranje projekata, uključujući prugu Beograd - Budimpešta
05.06.2026.•
19
Mađarski premijer Peter Mađar rekao je da je na jučerašnjem sastanku Vlada donela mnoge odluke koje se odnose na preispitivanje finansiranja različitih velikih projekata pokrenutih i završenih za vreme Viktora Orbana.
Na Samitu u Tivtu neće biti usvojena zajednička deklaracija: Razlike su velike
05.06.2026.•
18
Na Samitu "Evropska unija - Zapadni Balkan" koji se održava u Tivtu, neće biti usvojena zajednička deklaracija učesnika, iako je to bila praksa na pojedinim ranijim skupovima ovog tipa.
SAD uvele sankcije kubanskom predsedniku i članovima porodice Kastro
05.06.2026.•
0
Američke vlasti uvele su sankcije protiv kubanskog predsednika Migela Dijaz-Kanela i dvoje članova porodice Kastro, prenela je britanska agencija Rojters.
Ministarstvo odbrane Rumunije: Pomorski dron eksplodirao u luci Konstanca
05.06.2026.•
3
Pomorski dron eksplodirao je jutros u civilnoj luci Konstanca u Rumuniji.
Belgija razmatra prodaju kraljevskih dragulja da "zakrpi" rupu u budžetu
05.06.2026.•
4
Belgija traži način da zakrpi rupu u budžetu od oko sedam milijardi evra, a među više od 250 predloga našla se i prodaja kraljevskih dragulja.
Argentinu pogodio zemljotres jačine 5,1 stepen
05.06.2026.•
0
Argentinu je danas pogodio zemljotres jačine 5,1 stepen po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
Merc i Makron u Tivtu pokreću inicijativu za postepeni prijem Zapadnog Balkana u EU
05.06.2026.•
20
Nemački kancelar Fridrih Merc i predsednik Francuske Emanuel Makron nameravaju da na samitu u Tivtu pokrenu novu inicijativu koja je ubrzati integraciju zapadnobalkanskih zemalja kandidata u EU.
U Tivtu danas samit EU - Zapadni Balkan: Glavna tema proširenje EU
05.06.2026.•
1
U Tivtu se danas održava samit lidera Evropske unije i Zapadnog Balkana pod sloganom "Zajednički prosperitet i stabilnost EU i Zapadnog Balkana", a Srbiju na skupu predstavlja predsednik Aleksandar Vučić.
Marko Rubio o Grenlandu: "Za sada" je to deo Danske, ali i važan element odbrane Zapada
04.06.2026.•
1
Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je da je Grenland deo Danske "za sada", ali je istovremeno naglasio da Vašington ostaje aktivno uključen u razgovore o budućoj ulozi ovog ostrva.
Makron u Crnoj Gori: Potpisano nekoliko sporazuma i memoranduma
04.06.2026.•
5
Predstavnici Crne Gore i Francuske potpisali su više ugovora i memoranduma u prisustvu francuskog predsednika Emanuela Makrona i crnogorskog premijera Milojka Spajića.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar