VIDEO: Papa Franja ručao sa 1.300 beskućnika i siromašnih

Papa Franja je priredio ručak za 1.300 siromašnih osoba i beskućnika, na 13. novembar, dan kad je Rimokatolička crkva obeležila Svetski dan siromašnih.
Franja, koji se pri kretanju koristi invalidskim kolicima i štapom zbog bolesnog kolena, sedeo je s njima u velikoj dvorani za audijencije u Vatikanu, gde su ih posluživali konobari i konobarice dobrovoljci.
Papine goste u Vatikan su dovela dobrotvorna udruženja koja im svakodnevno pomažu.
Prethodno je u propovedi na misi održanoj u Bazilici Svetog Petra, u kojoj su mnogi od njih sedeli u prvim redovima, pozvao ljude koji imaju više životne sreće "da probiju unutrašnju gluvoću koja ih sprečava da čuju prigušeni krik bola onih najkrhkijih" u društvu.
 
"Ako je naše srce umrtvljeno i ravnodušno, ne možemo da čujemo njihov krik bola, ne možemo da plačemo s njima i za njih, ne možemo da vidimo koliko samoće i teskobe leži skriveno u zaboravljenim ćoškovima naših gradova", kazao je papa Franja.
 
 
Dan siromašnih ustanovljen je 2016. godine kako bi se skrenulo više pažnje na siromaštvo, posebno u bogatim zemljama.
 
Katoličke župe i grupe širom sveta organizuju na taj dan akcije pomoći siromašnima u lokalnim zajednicama.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • ex chapman

    15.11.2022 13:03
    apostol
    kao Hristov apostol trebalo je i da im opere noge
    kakav grozni populizam i samouzdizanje
  • gligorije

    14.11.2022 08:31
    dobar vladar
    slika govori vise od hiljadu reci.
    Ugostio je drzavnike ugostio je beskucnike. Branio je i muslimanske imigrante. Retko dobar drzavnik.
  • Garisa

    14.11.2022 07:57
    Steta
    I Porfitije bi to isto uprilicio, ali ne moze u Srbiji da nakupi toliko siromasnih

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Kondomi bi mogli da poskupe zbog rata na Bliskom istoku

Cene kondoma na globalnom tržištu mogle bi da porastu za 20 do 30 odsto, a potencijalno i više, usled poremećaja u snabdevanju izazvanih ratom na Bliskom istoku, upozorio je najveći svetski proizvođač "Karex" iz Malezije

Tramp produžio primirje sa Iranom

Predsednik SAD Donald Tramp je objavio da će produžiti primirje sa Iranom na zahtev Pakistana dok ne dobije od Irana "konsolidovan predlog" mirovnog sporazuma, ali i da će nastaviti blokadu iranskih luka.