Evropska komisija zabranila zaposlenima da koriste Tiktok

Evropska komisija zabranila je svojim zaposlenima da koriste Tiktok na svojim telefonima koje su dobili od Komisije.
Evropska komisija zabranila zaposlenima da koriste Tiktok
Foto: 021.rs
Ovaj potez, koji se odnosi na hiljade zvaničnika i zaposlenih u Evropskoj komisiji, dolazi u trenutku kada zvaničnici u Evropi i SAD iz bezbednosnih razloga pomno ispituju Tiktok aplikaciju, koja je u vlasništvu kompanije "Bajt dens" iz Pekinga. 
"Da bi zaštitio podatke Komisije i povećao njenu sajber bezbednost, Upravni odbor EK odlučio je da suspenduje aplikaciju Tiktok na korporativnim i ličnim uređajima koji su upisani u uslugu mobilnih uređaja Komisije", navodi se u mejlu poslatom jutros osoblju, a u koji je portal Politiko imao uvid.
Zvaničnici su dužni da deinstaliraju aplikaciju za deljenje videa "što je pre moguće" i pre 15. marta. 
 
"Od 15. marta uređaji sa instaliranom aplikacijom smatraće se neusaglašenim sa korporativnim okruženjem", navodi se u poruci.
 
Očekuje se i da druge institucije Evropske unije, uključujući Savet i Evropski parlament, donesu ovu zabranu. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Banderaš

    23.02.2023 12:48
    Još da srpski parlament zabrani gledanje pornica za vreme zasedanja parlamenta.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Jedan lovac u Češkoj upucao drugog u glavu

Lovac na zapadu Češke usmrtio je drugog učesnika lova, a kriminalistička policija pokrenula je istragu zbog sumnje na ubistvo iz nehata, dok očevici navode da je metak pogodio žrtvu direktno u glavu.