Milanović: Srbija ako želi u EU, mora da uvede sankcije Rusiji; Brnabić je Vučićev kurir
Ako Srbija želi u Evropsku uniju, mora da uvede sankcije Rusiji, rekao je predsednik Hrvatske Zoran Milanović.
On je pritom izrekao svoje ocene o sastanku hrvatskog premijera s premijerkom Srbije.
"Srbija ako želi u Evropsku uniju, mora da prekine ovu vrstu odnosa s Rusijom, mora. Mora uvesti sankcije", rekao je hrvatski predsednik novinarima nakon obeležavanja Međunarodnog praznika rada u organizaciji Saveza samostalnih sindikata Hrvatske (SSSH).
Poručio je Beogradu da rat u Ukrajini traje više od godinu dana, a da se oni još nisu izjasnili "gde su".
Predsednik Milanović je dodao da njega smatraju rusofilom, ali premijer Plenković "se najnormalnije nalazi i kuje nekakve velike, ali dosta nejasne planove s ljudima koji su ruska platforma u Evropi".
Tim rečima komentariše sastanak premijera Hrvatske Andreja Plenkovića sa srpskom premijerkom Anom Brnabić u Banskim dvorima u nedelju.
"Brnabić je portparolka, ona je kurir gospodina Vučića. Naravno, ja to ne potcenjujem, ali treba znati ko igra kakvu ulogu", dodao je Milanović i pozvao Srbiju da "prestane da lupeta o etničkom čišćenju u Hrvatskoj".
Brnabić je u nedelju, 30. aprila učestvovala na Velikoj skupštini Srpskog narodnog vijeća (SNV) u zagrebačkoj koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski.
"SNV ne predstavlja Srbe u Hrvatskoj, to je prevara i nije reprezentativna ustanova", rekao je Milanović.
"Žigmanova je Vučić uzeo kao neki gest, ali ustvari mu ne treba, jer ima većinu bez 20 Žigmanova. Plenković je Pupovčev talac i obrnuto. To u politici nije dobar odnos", dodao je Milanović.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Jak zemljotres u Japanu, izdato upozorenje na cunami
08.12.2025.•
0
Zemljotres magnitude 7,6 dogodio se danas kod severoistočne obale Japana.
Srbija se nije uskladila sa tri nove odluke EU povodom Rusije
08.12.2025.•
0
Srbija je jedina zemlja kandidat za članstvo u EU sa Zapadnog Balkana koja se nije uskladila sa dve nove spoljnopolitičke odluke EU o sankcijama Rusiji.
Napadnut vrtić u Sudanu: Ubijeno 114 ljudi, među njima i 63 dece
08.12.2025.•
0
Broj ubijenih u napadu dronovima na vrtić i druge lokacije u gradu Kalugi povećan je na 114 ljudi, od čega 63 dece, saopšteno je iz Svetske zdravstvene organizacije (SZO).
Alija Balijagić osuđen na 40 godina zatvora
08.12.2025.•
0
Alija Balijagić osuđen je danas na 40 godina zatvora zbog teškog ubistva brata i sestre, Jovana (60) i Milenke Madžgalj (69), u Sokolcu 25. oktobra prošle godine.
VIDEO: Tajland napao Kambodžu
08.12.2025.•
1
Tajland je pokrenuo vazdušne napade duž sporne granice s Kambodžom, javila je tajlandska vojska.
Tri devojke u Beču izazvale 18 požara iz dosade
08.12.2025.•
0
Policija u Beču razotkrila je niz požara u više gradskih opština, a iza paljevina stoje tri devojke, koje su se dobrovoljno predale i priznale dela navodeći da su tokom novembra podmetnule 18 požara "iz dosade".
VIDEO: Žene u Iranu trčale maraton bez hidžaba, uhapšeni organizatori trke
08.12.2025.•
3
Iransko tužilaštvo saopštilo je da su dvojica organizatora maratona uhapšena zbog toga što su dozvolili učešće ženama koje nisu nosile hidžabe.
Mađarska i Slovačka će se žaliti Sudu pravde EU ako se usvoji zabrana isporuke ruskih energenata
07.12.2025.•
2
Mađarska i Slovačka će odluku o zabrani isporuke ruske nafte i gasa, koju Evropska komisija namerava da stavi na glasanje sledeće nedelje, osporavati pred Sudom pravde Evropske unije.
Evropski mediji: Trampova doktrina ponizila Evropu čije vođe ćute
07.12.2025.•
3
Politički krugovi i javnost u EU su zaprepašćeni i kivni, a vođe i vlade EU za sada krajnje uzdržano reaguju na doktrinu SAD o "civilizacijskom posrnuću Evrope" i stavu da Rusija mora postati partner, a ne neprijatelj.
Uz korišćenje biber spreja opljačkali ženu na aerodromu, Hitna pomoć zbrinula 21 osobu
07.12.2025.•
0
Londonska policija saopštila je da je na aerodromu Hitrou došlo do incidenta u kojem je grupa muškaraca poprskala biber sprejom ženu u liftu na parkingu jednog terminala, koju su potom i opljačkali.
Zamenik državnog sekretara SAD: Evropljani dali mnogo više Rusiji nego Ukrajini
07.12.2025.•
2
Zamenik državnog sekretara SAD Kristofer Landau rekao je da je hteo da sazna da li su evropske zemlje dale više novca za Ukrajinu ili za Rusiju, od početka ruske invazije do povratka Donalda Trampa u Belu kuću.
Sikorski poručio Masku da odleti na Mars, tamo nema cenzure nacističkih pozdrava
07.12.2025.•
4
Šef poljske diplomatije Radoslav Sikorski poručio je američkom milijarderu Ilonu Masku, koji je pozvao na likvidaciju Evropske unije, da odleti na Mars, jer tamo nema cenzure nacističkih pozdrava.
VIDEO Izgoreo noćni klub u Indiji: Stradalo najmanje 25 ljudi, među njima i turisti
07.12.2025.•
0
Najmanje 25 ljudi, među kojima ima i turista, poginulo je u požaru u popularnom noćnom klubu u indijskoj državi Goa.
Nakon tri nedelje u zatvoru: Nikola Sarkozi napisao knjigu o svom iskustvu, ide i na turneju
07.12.2025.•
4
Bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi napisao je o svom iskustvu u zatvoru knjigu, koja će se u sredu, 10. decembra pojaviti u prodaji.
U Nemačkoj masovna krađa korišćenog ulja za kuvanje: Da spreče lopove, stavljaju i GSP na kante
07.12.2025.•
1
Kriminalci širom Nemačke kradu korišćeno ulje za kuvanje iz restorana i lanaca brze hrane. Prijave su često bez rezultata. Nemačko udruženje prehrambene industrije (BDE) procenjuje štetu na milione evra.
Tramp dobio nagradu za mir
07.12.2025.•
0
Američkom predsedniku Donaldu Trampu na žrebu za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine dodeljena je nedavno ustanovljena nagrada za mir Međunarodne federacije fudbalskih asocijacija (FIFA).
Nemačka uvodi dobrovoljni vojni rok: Trajaće šest meseci, plata 2.600 evra
07.12.2025.•
2
Bundestag je odobrio ponovno uvođenje delimične vojne obaveze kako bi povećao sastav svojih oružanih snaga kao odgovor na nove sigurnosne izazove.
Ilon Mask nakon što je kažnjen sa 120 miliona evra: EU treba ukinuti
07.12.2025.•
10
Američki milijarder i vlasnik platforme Iks Ilon Mask pozvao je na ukidanje Evropske unije posle kazne od 120 miliona evra izrečene njegovoj društvenoj mreži.
Pred punim stadionom: Dečak od 13 godina u Avganistanu javno pogubio ubicu svoje porodice
07.12.2025.•
1
Dečak star 13 godina izvršio je smrtnu kaznu nad muškarcem osuđenim za ubistvo članova njegove porodice, a javna egzekucija je organizovana pred punim stadionom.
Uhapšen ubica žene iz Međimurja, danas u Hrvatskoj ubijena još jedna žena
06.12.2025.•
0
Slovenačka policija uhapsila je danas 40-godišnjeg čoveka koji je juče u Murskom Središću u Hrvatskoj ubio jednu ženu, a teško ranio drugu, objavila je hrvatska policija.
Orban uskoro šalje biznismene u Rusiju - da se pripreme za posleratni period
06.12.2025.•
0
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da će u narednim danima poslati delegaciju biznismena u Rusiju, da se pripreme za posleratni period.
Komentari 30
Sremac
Dudule
1
Prvo je rekao da je Kosovo oteto od Srbije a onda da podrzava nezavisnost itd.
Nemam nista protiv hrvatskog naroda uprkos teskoj istoriji,ali mislim da bi trebalo da se resi pitanje nestalih u Bljesku (medju kojima su zene i deca) i da bi trebale nase dve drzave da saradjuju po tom pitanju i o nestalima hrvatske nacionalnosti.
Treba da kao narod sazrimo i da insistiramo na resavanjima pitanja iz proslosti,to pogotovo vazi i za BIH gde mnogi,ako ne i svi pocinioci zlocina iz redova vecinskog naroda te zemlje,nisu kaznjeni.
Zlocini i pitanje nestalih moraju biti rasvetljeni i procesuirani jer bar toliko ljudskosti i iskrenosti dugujemo jedni drugima posle sveg zla koje se desavalo u proslosti.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar