Nekoliko stotina boraca Vagnera u Centralnoafričkoj Republici "obezbeđuje" referendum

Nekoliko stotina "iskusnih" boraca ruske paravojne grupe Vagner stiglo je u Centralnoafričku Republiku da "osiguraju bezbednost" uoči referenduma 30. jula u toj zemlji.
Nekoliko stotina boraca Vagnera u Centralnoafričkoj Republici "obezbeđuje" referendum
Foto: Beta/AP
"U Bangi je stigla još jedna letelica sa instruktorima za rad u Centralnoafričkoj Republici. Planirana rotacija se nastavlja. Nekoliko stotina iskusnih profesionalaca iz kompanije Vagner se pridružuje timu koji već radi u toj zemlji", saopštila je Zajednica oficira za međunarodnu bezbednost, grupa povezana sa Vagnerom.
Ta grupa je dodala da će "ruski instruktori nastaviti da pomažu vojnicima oružanih snaga Centralne Afrike i agencijama za sprovođenje zakona te zemlje" pred referendum o Ustavu zakazan za 30. jul.
Zajednica oficira za međunarodnu bezbednost je na Telegramu postavila fotografiju na kojoj se vidi 30 ljudi u vojnim uniformama, kako stoje na aerodromskoj pisti.
 
Prema navodima američkih vlasti, ta zajednica oficira je paravan grupe Vagner u Centralnoafričkoj Republici. Od januara je pod američkim sankcijama, a tu grupu predvodi Rus Aleksandar Ivanov.
 
Status privatne paravojne kompanije i nastavak njenog delovanja su neizvesni od njene neuspele pobune u Rusiji 23. i 24. juna.
 
Ali njene intervencije u inostranstvu, posebno u Siriji i u nekoliko afričkih zemalja, kao što su Sudan, Centralnoafrička Republika i Mali, do sada nisu javno dovedene u pitanje.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

UN: Rat u Ukrajini preti da izmakne kontroli

Ujedinjene nacije su upozorile na opasnu eskalaciju rata u Ukrajini zbog talasa velikih ruskih napada i pretnji daljim napadima, a generalni sekretar Antonio Gutereš je rekao da "spirala smrti mora da se zaustavi".

EU ipak bez izaslanika za pregovore sa Rusijom

Evropska unija neće do daljnjeg imenovati svog specijalnog izaslanika za pregovore sa Rusijom i za sada će se, umesto na pitanje izbora neke ličnosti, fokusirati na strateška pitanje.