Netanjahu poriče da su ga egipatski obaveštajaci upozorili na napad Hamasa

Kabinet premijera Izraela Benjamina Netanjahua saopštio je danas da je izveštaj o upozorenju šefa egipatske obaveštajne službe Abasa Kamela pre deset dana na napad Hamasa potpuno netačna vest.
Kako je navedeno premijer "nije razgovarao, niti se sastao (sa Kamelom) od osnivanja vlade - ni tajno, ni direktno".
"To je potpuno lažna vest", piše u saopštenju.
 
Ranije danas je objavljeno da je neimenovani egipatski obaveštajni zvaničnik izjavio da je njegova zemlja, koja je često posredovala između Izraela i Hamasa, više puta upozoravala na pretnje iz Gaze, odnosno o "nečem velikom", a da su izraelski zvaničnici umanjivali te pretnje.
Oni su se, tvrdio je taj neimenovani zvaničnik, usredsredili, na drugu palestinsku teritoriju, okupiranu Zapadnu obalu, preneli su izraelski mediji.
 
Vlada premijera Benjamina Netanjahua sastavljena je od pristalica jevrejskih naseljenika na Zapadnoj obali koji su zahtevali obračun sa palestinskim ekstremistima zbog rastućeg nasilja u proteklih 18 meseci.
"Mi smo ih upozorili da stiže eksplozija situacije i to uskoro i da će biti velika, ali oni su potcenili takva upozorenja", rekao je taj zvaničnik.
 
Islamski ekstremistički Hamas, vladajući u pojasu Gaze je u subotu rano ujutro iznenada napao Izrael. Napadi koji su usledili su bez presedana.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Paralisan javni prevoz u Nemačkoj zbog štrajka

Sindikat Ver.di danas je pokrenuo upozoravajuće štrajkove u javnom prevozu širom Nemačke, zbog čega su autobusi, tramvaji i vozovi ostali u depou, a putnici morali da potraže alternativni prevoz.

Sarajevo vraća spomenik Francu Ferdinandu

Gradsko veće Sarajeva usvojilo je u četvrtak inicijativu Kluba odbornika Stranke za BiH za vraćanje spomenika austrougarskom prestolonasledniku Francu Ferdinandu i njegovoj supruzi Sofiji kod Latinske ćuprije.

Avganistan napao vojne položaje Pakistana

Avganistanska vojska je saopštila da je zauzela nekoliko baza i drugih objekata pakistanske vojske kako bi uzvratila na pakistanske napade na avganistanska pogranična područja ove nedelje.

Meksiko skraćuje radnu nedelju za osam sati

Meksiko je usvojio zakon kojim se postepeno smanjuje standardna radna nedelja sa 48 na 40 sati, iako kritičari strahuju da će smanjenje biti nadoknađeno povećanjem dozvoljenih prekovremenih sati.