VIDEO: Brutalna tuča policajaca i vatrogasaca u Španiji, više povređenih

U sukobu regionalnih vatrogasaca iz Galicije i lokalne policije u gradu Ourenseu u Španiji povređeno je nekoliko osoba, od kojih jedna teže.
Njoj su polomljeni jagodična kost i nos.
Fizički sukobi su došli kao kulminacija protesta vatrogasaca, koji su, prema policijskim izvorima, pokušali da uđu u zgradu Pokrajinskog veća u gradu Orenseu.
Tokom protesta vatrogasci su bacali različite predmete i pirotehnička sredstva na policiju, nakon čega je policija odgovorila brutalnom silom, piše El Pais.
 
Vatrogasci su protestovali zbog produženog radnog vremena, manjka osoblja, i nedostatka odgovarajuće opreme i obuke. Ovi uslovi, kako oni tvrde, ne samo da ugrožavaju njihove živote već i ometaju "njihovu sposobnost da zaštite zajednicu kojoj služe".
 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Orban iduće nedelje sa Trampom o energentima

Mađarski premijer Viktor Orban će se sastati iduće nedelje u Vašingtonu sa američkim predsednikom Donaldom Trampom da razgovara o energetskim pitanjima, objavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.