Palestinac na jugu Izraela pucao na ljude: Ubio dve osobe, četiri ranio

Jedan Palestinac je pucao na izraelske civile na jugu Izraela i ubio dve, a ranio četiri osobe, saopštila je policija.
Napadač se automobilom dovezao na raskrsnicu u gradu Ašdodu zapucao na ljude na autobuskoj stanici, ubio ga je jedan naoružani civil, piše u policijskom saopštenju.
 
Izraelski ministar nacionalne bezbednosti Itamar Ben-Gvir je istakao da je današnji napad "dokaz koristi od naoružavanja civila".
Ben-Gvir je ranije popustio stroge zakone o posedovanju oružja što je podstaklo zabrinutost od osvetoljubivosti u Izraelu.
Taj napad tridesetak kilometara severno od Gaze, posle više od četiri meseca od početka tamošnjeg rata Izraela protiv Hamasa, "podseća nas da je čitava zemlja jedna linija fronta i da ubice koje dolaze ne samo iz Gaze, žele da pobiju sve nas", rekao je premijer Izraela Benjamin Netanjahu.
 
On je ponovio da se "borba do pobede vodi svom našom snagom, na svakom frontu, svuda, dok ne povratimo bezbednost i mir za sve građane Izraela".
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Nakon tri decenije: Počelo suđenje za ubistvo Tupaka

U Okružnom sudu okruga Klark u Las Vegasu počelo je suđenje Dvejnu "Kef D" Dejvisu (63), optuženom da je organizovao pucnjavu iz automobila 1996. godine, u kojoj je u tom gradu ubijen američki reper Tupak Šakur (25).

Tramp zapretio Omanu bombardovanjem

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donalda Tramp danas je zapretio će bombardovati Oman ako ta zemlja bude ugrozila pregovore SAD i Irana u vezi sa tranzitom brodova kroz Ormuski moreuz, prenosi Tajms of Izrael.

EU priprema novi paket sankcija protiv Rusije

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je da Brisel priprema novi paket sankcija protiv Rusije i poručila da na to mogu da računaju saveznici Kremlja.

Tramp: Što pre ukinuti pomeranje kazaljki

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp pozvao je danas Senat SAD da donese zakon o prestanku pomeranja satova tokom promene letnjeg i zimskog računanja vremena.