Čeh priveden zbog eksplozije u Hrvatskoj u kojoj je poginulo dete: Uneo eksplozivno sredstvo u auto

Državljanin Češke (46) priveden je zbog eksplozije na području Bilišana kod Obrovca, u Hrvatskoj, u kojoj je poginulo devetogodišnje dete, a dve žene teško povređene - svi državljani Češke.
Čeh priveden zbog eksplozije u Hrvatskoj u kojoj je poginulo dete: Uneo eksplozivno sredstvo u auto
Foto: 021.rs
Policija sumnja da je 46-godišnjak po prethodno dogovorenom planu obilaska, u sredu, 19. juna popodne, u društvu porodice i prijatelja došao na šire kninsko područje gde se na ulazu u označeno opasno područje vojnog poligona nije pridržavao vidno istaknutih pisanih upozorenja na hrvatskom i engleskom jeziku.
U saopštenju zadarske policijske uprave se dodaje da je osumnjičeni lakomisleno smatrajući da neće doći do neželjene i po život opasne posledice, s detetom ušao u zabranjeni prostor i dopustio mu da pronađeno eksplozivno sredstvo uzme i ponese sa sobom.
 
Potom je 46-godišnjak eksplozivno sredstvo stavio u svoj automobil.
Nešto kasnije, zbog kvara na automobilu, zaustavili su vozilo uz županijski put da bi dete iz vozila izvadilo eksplozivno sredstvo koje se u jednom trenutku aktiviralo, dodala je policija.
 
Dete je poginulo na licu mesta, dok su dve žene teško povređene, a jedan muškarac lakše.
 
U cilju utvrđivanja vrste eksplozivnog sredstva i načina aktiviranja, svi tragovi pronađeni na mestu događaja su izuzeti i biće prosleđeni na veštačenje.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet