Europol: Zaplenjeno 780 kilograma kokaina, uhapšeno 14 osoba u tri zemlje

Policijska agencija Evropske unije Europol saopštila je da je više od 780 kilograma kokaina zaplenjeno i da je 14 osoba uhapšeno u operaciji izvedenoj u Belgiji, Nemačkoj i Italiji.
Europol: Zaplenjeno 780 kilograma kokaina, uhapšeno 14 osoba u tri zemlje
Foto: Pixabay (ilustracija)

U operaciji, izvedenoj u aprilu, učestvovale su vlasti Belgije, Nemačke, Italije i Švajcarske, kao i Eurodžast, agencija EU za saradnju u oblasti pravosuđa.

U Belgiji je uhapšeno 11 osoba, u Nemačkoj dve, a u Italiji jedna.
 
Izvršeni su pretresi 11 kuća i otkrivena je jedna podzemna laboratorija.

Transkontinentalnu kriminalnu mrežu predvodila je italijanska porodica, koja je bila u kontaktu sa dobavljačima u Kolumbiji i hemičarima u Belgiji, piše u saopštenju.

Grupa, koja se bavila i trgovinom heroinom i pranjem novca, uvezla je velike količine kokainske paste, poslate iz Kolumbije ka evropskim lukama. 
 
U Evropskoj uniji je držana u skladištima u Belgiji, koja su korišćena kao laboratorije za proces sinteze, dodaje se.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Teme

droga

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet