Paragvaj se plasirao na Svetsko prvenstvo u fudbalu - predsednik proglasio neradan dan

Predsednik Paragvaja Santijago Penja proglasio je današnji dan za neradni, nakon što je fudbalska reprezentacija te zemlje osigurala plasman na Svetsko prvenstvo, prvi put posle 16 godina.
Paragvaj se plasirao na Svetsko prvenstvo u fudbalu - predsednik proglasio neradan dan
Foto: Pixabay
Paragvaj je plasman na planetarnu smotru, koja se naredne godine održava u SAD, Kanadi i Meksiku, obezbedio odigravši nerešeno 0:0 sa Ekvadorom, u utakmici pretposlednjeg, 17. kola kvalifikacija.
Na hiljade navijača širom Paragvaja izašlo je na ulice po završetku utakmice, proslavljajući deveti plasman ove reprezentacije na Svetsko prvenstvo.
"Postoje mladi ljudi koji nikada nisu videli Paragvaj na Svetskom prvenstvu. Ima Paragvajaca koji su čekali čitav život da ponovo vide ovaj trenutak", rekao je predsednik Paragvaja, opravdavajući svoju odluku.

Na poslednjem Svetskom prvenstvu, 2010. godine u Južnoj Africi, Paragvaj je stigao do četvrtfinala, u kojem je eliminisan od kasnijeg prvaka - Španije.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Državljanin Srbije krao torbe na plažama u Budvi

Budvanska policija uhapsila je državljanina Srbije S.K. (25), zbog sumnje da je na plažama Budve krao mobilne telefone, lična dokumenta i novac, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore.

Požar na Braču zahvatio veliku površinu

Požar koji je tokom noći izbio iznad Pučišća na Braču još nije pod kontrolom, zahvatio je veliku površinu, a u gašenju učestvuje 106 vatrogasaca sa 31 vozilom, prenela je Hrvatska radio-televizija.