Indonežanski predsednik Prabovo Subijanto izrazio je spremnost za izgradnju ogromnog zida duž severne obale Jave kako bi se zaštitilo 50 miliona ljudi od porasta nivoa mora.
Prabovo je objasnio da je izgradnja zida dugog 535 kilometara duž obale severne Jave vladino rešenje za porast nivoa mora od oko pet centimetara godišnje zbog posledica klimatskih promena.
Prema predsedniku, pretnja klimatskih promena mogla bi ugroziti 60 odsto nacionalne industrije na severnoj obali Jave. Tu se nalaze i velika pirinčana polja koja bi mogla biti ugrožena.
Naglasio je da država ima dužnost da zaštiti ljude i stratešku imovinu nacije.
Izgradnja zida, koja se planira od 1995. godine, koštaće najmanje 80 milijardi američkih dolara.
"Projekat je od ključne važnosti, to je megaprojekat. Ne znam koji predsednik će ga završiti, ali moramo početi", rekao je Subijanto.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Rezolucija koju je Gana predložila u UN, a koja označava transatlantsko ropstvo kao najteži zločin protiv čovečnosti i zahteva reparacije, usvojena je uprkos otporu Evrope i SAD.
Politički znaci upozorenja koji su privatno mesecima brinuli neke republikance u SAD sada su se pretvorili u crvene signale za uzbunu uoči novembarskih međuizbora.
Brat bivšeg predsednika i premijera Crne Gore Mila Đukanovića, biznismen Aco Đukanović, koji je u pritvoru zbog nedozvoljenog držanja oružja, braniće se sa slobode.
Premijer Španije Pedro Sančes je izjavio da je nepravedno da građani širom sveta snose cenu, kako je ukazao, nezakonitih akcija Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Izraela protiv Irana.
Bezbednost Evrope je pod pretnjom zbog Rusije, dok Sjedinjene Američke Države (SAD) zbog svoje nepredvidivosti više nisu pouzdan partner za Evropu, ocenio je viši saradnik francuskog Instituta "Žak Delor".
Mađarska opoziciona stranka desnog centra Tisa povećala je tokom ovog meseca prednost u odnosu na stranku Fides trenutnog premijera Viktora Orbana, pokazalo je istraživanje objavljeno danas.
Iran je postavio uslove za pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama o prekidu vatre, uključujući zatvaranje svih američkih vojnih baza u Zalivu i isplatu nadoknade za napade izvedene na njegovoj teritoriji.
Poljski ministar zadužen za obaveštajne službe Tomaš Šemonjak odbio je da u isti "koš" stavi predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijera Mađarske Viktora Orbana.
Premijerka Danske Mete Frederiksen podnela je kralju ostavku svoje vlade nakon što je njena koalicija pretrpela poraz na parlamentarnim izborima, iako je osvojila najviše mesta u parlamentu.
Prema procenama analitičara međunarodnog finansijskog sajta Investing.com, zemlje koje su najviše zavisne od energenata koji se transportuju kroz Ormuski moreuz su Japan, Južna Koreja, Pakistan i Tajvan.
Vlada Mađarske je uredbom proglasila naftovod Mađarska-Srbija i prateću infrastrukturu za prioritetni investicioni projekat, čime su ubrzane administrativne procedure i radovi.
Rejting američkog predsednika Donalda Trampa, posledično pogođen naglim rastom cena goriva i širokim neodobravanjem rata koji je pokrenuo protiv Irana, pao je poslednjih dana na najnižu tačku.
Zvaničnici američke savezne države Minesota podneli su tužbu protiv administracije predsednika SAD-a Donalda Trampa da je prikrila dokaze u vezi sa tri pucnjave koje su počinili agenti federalnih službi.
Rusija je danas napala Ukrajinu sa više od 550 udarnih dronova tokom dana, a ukupno je tokom 24 sata sa skoro 1.000 udarnih dronova, objavila je pres-služba ukrajinskog vazduhoplovstva na Telegramu.
Vrhovni sud odobrio je danas bivšem predsedniku Brazila Žairu Bolsonaru da zbog lošeg zdravlja 27-godišnju kaznu zatvora za pokušaj državnog udara izdržava kod kuće, umesto u zatvoru.
Francuski finansijski tužioci pretresli su nekoliko lokacija, uključujući parisku filijalu švajcarske privatne banke Edmond de Rotšild, u okviru istrage povezane sa otkrićima iz dosijea o Džefriju Epstinu, javlja AP.
Komentari 2
Petar PP
Da ali u Indoneziji, "zemlji trećeg sveta", stranac ne može da kupi nekretninu.
Kod nas sve pokupovali stranci, i "ljude", za boraniju.
Mihajlo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar