Trampov rejting među Amerikancima sve gori
Rejting predsednika SAD Donalda Trampa pao je poslednjih dana, dostigavši najniži nivo tokom njegovog drugog mandata, jer sve više Amerikanaca kritikuje njegovu politiku u vezi sa troškovima života.
To pokazuje novo istraživanje agencije Rojters i agencije za istraživanje javnog mnjenja Ipsos.
Trodnevna anketa, koja je završena u nedelju, pokazala je da 40 odsto Amerikanaca odobrava rad republikanskog lidera, u poređenju sa 42 odsto u anketi Rojtersa i Ipsosa sprovedenoj od 15. do 20. oktobra.
Trampova popularnost u svakoj od anketa Rojtersa i Ipsosa od sredine maja bila je u granicama jednog do dva procentna poena u odnosu na trenutni nivo.
Udeo ljudi koji ne odobravaju njegov rad porastao je sa 52 odsto u anketi sprovedenoj od 16. do 18. maja na 57 odsto u najnovijem istraživanju.
Tramp je prošlogodišnje izbore dobio na obećanjima da će se izboriti sa naglim rastom inflacije koji je naštetio njegovom prethodniku, demokrati Džozefu Bajdenu, međutim, Amerikanci mu daju izuzetno niske ocene za upravljanje troškovima koji opterećuju američka domaćinstva, pri čemu 63 odsto stanovništva ne odobrava njegovu politiku u vezi sa troškovima života.
Što se tiče blokade rada vlade, oko 29 odsto ispitanika navelo je da ih obustava rada vlade ili nije zabrinula ili su bili zadovoljni njom, dok je 20 procenata navelo da su besni, a oko 50 odsto da su frustrirani.
Anketa, koja je sprovedena preko interneta, obuhvatila je 1.018 odraslih Amerikanaca širom zemlje, a njeni rezultati o stavovima Amerikanaca imaju marginu greške od tri procentna poena.
Za stavove republikanaca i demokrata margina greške iznosila je šest procentnih poena.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Mickoski odbacio Vučićeve tvrdnje: Makedonska pravoslavna crkva je stub makedonskog identiteta
15.08.2026.•
0
Premijer Severne Makedonije Hristijan Mickoski izjavio je da je makedonska autokefalna crkva stub makedonskog indentiteta.
Grčka izdala crveno upozorenje zbog opasnosti od požara
15.08.2026.•
0
Grčke vlasti potvrdile su danas da će u nedelju biti na snazi crveno upozorenje zbog opasnosti od širenja šumskih požara.
Sprečen novi pokušaj masovnog prelaska migranata iz Maroka u Seutu
15.08.2026.•
0
Marokanske snage bezbednosti sprečile su danas pokušaj više stotina migranata, uglavnom podsaharskih Afrikanaca, da ilegalno pređu granicu i uđu u španski grad Seutu.
Indoneziju pogodio i drugi snažan zemljotres
15.08.2026.•
0
Zemljotres jačine 6,4 stepena po Rihterovoj skali pogodio je danas Indoneziju, samo 13 časova nakon što je tu zemlju pogodio zemljotres jačine 7,7 stepeni, koji je odneo najmanje 47 života.
Dva tankera pogođena u Ormuskom moreuzu
15.08.2026.•
0
Tanker u vlasništvu državne naftne kompanije Abu Dabija ADNOC napadnut je dok je prolazio kroz Ormuski moreuz, saopštila je danas državna novinska agencija Emirata WAM.
Zemljotres magnitude 7,7 u Indoneziji, poginulo najmanje 20 osoba
15.08.2026.•
0
U snažom zemljotresu magnitude 7,7 s epicentrom kod obale Indonezije rano jutros poginulo je najmanje 20 osoba.
VIDEO Autobus sa turistima iz Srbije sleteo sa puta u Bugarskoj, nema povređenih
15.08.2026.•
5
Dvospratni autobus sa 84 putnika sleteo je rano jutros sa auto-puta "Trakija" u Bugarskoj, potvrđeno je za N1 iz bugarske policije. U incidentu nema povređenih.
Dunav sve plići, Mađarska potapa dve barže kod nuklearke Pakš
15.08.2026.•
4
Mađarske vlasti potopiće danas dve barže da podignu nivo vode u Dunavu kod nuklearne centrale Pakš, da bi se izbeglo zatvaranje jedne od dve poslednje turbine koje rade, pošto i dalje pada vodostaj.
Lokalizovan požar na Dugom otoku, kod Omiša nema više opasnosti
15.08.2026.•
1
Požar koji je sinoć izbio kod Brbinja na Dugom otoku lokalizovan je jutros oko osam sati, potvrdio je glavni hrvatski vatrogasni komandant Slavko Tucaković.
Najviši francuski sud blokirao primenu zakona o zabrani društvenih mreža za mlađe od 15 godina
15.08.2026.•
1
Najviši francuski sud ukinuo je zabranu pristupa društvenim mrežama za osobe mlađe od 15 godina, navodeći da ona narušava slobodu izražavanja.
Maroko i Španija pojačali bezbednost zbog najava novog masovnog prelaska
15.08.2026.•
1
Vlasti Maroka i Španije pojačale su bezbednosne mere duž granice između marokanskog grada Fnideka i španske eksklave Seute zbog straha od novog masovnog pokušaja prelaska migranata.
Razbijena međunarodna mreža: Zbog softverskog propusta sa računa Nemaca izvučeni milioni
14.08.2026.•
0
Policija i tužilaštvo u Frankfurtu, finansijskom centru Nemačke, razotkrili su međunarodnu prevarantsku mrežu koja se sumnjiči da je klijente banaka oštetila za milione evra.
Tramp traži od Vrhovnog suda da mu dozvoli izgradnju balske dvorane dok traje žalbeni postupak
14.08.2026.•
2
Administracija predsednika SAD Donalda Trampa zatražila je od Vrhovnog suda da dozvoli Beloj kući da nastavi izgradnju balske dvorane vredne 400 miliona dolara dok traje žalbeni postupak.
VIDEO: Požar zahvatio Titovu vilu u Bugojnu
14.08.2026.•
4
Veliki požar zahvatio je danas Titovu vilu u Bugojnu,koj je u ruševnom stanju, a prema snimku koji su objavili sarajevski mediji nad vilom se nadvio veliki oblak crnog dima.
U Severnoj Makedoniji preminuo drugi pacijent oboleo od groznice Zapadnog Nila
14.08.2026.•
0
Drugi pacijent oboleo od groznice Zapadnog Nila preminuo je u Severnoj Makedoniji, saopštio je danas direktor Univerzitetske klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadil Cana.
Ustavni savet Francuske podržao zakon o eutanaziji
14.08.2026.•
0
Francuski Ustavni savet podržao je danas zakon koji daje pravo na eutanaziju, odnosno asistirano samoubistvo.
Etna peti dan izbacuje pepeo, zatvoren aerodrom u Kataniji
14.08.2026.•
0
Dim i pepeo koje izbacuje Etna usled erupcije peti dan ometaju avio-saobraćaj na Siciliji.
Veliki požar iznad Herceg Novog treći dan pod kontrolom, vatrogasci brane kuće
14.08.2026.•
0
Vatrogasci, vojska i pripadnici MUP se danas, treći dan bore s velikim požarom iznad Herceg Novog koji se pod uticajem jakog vetra proširio prema naseljima.
Mađarski Ustavni sud odbacio prigovor na ustavni amandman, sledi odluka o 16,4 milijarde evra iz EU
14.08.2026.•
0
Ustavni sud Mađarske je odbacio predlog parlamentarnih poslanika Fides-KDNP protiv ustavnog amandmana koji se odnosi na fondacije od javnog značaja koje obavljaju javne funkcije, piše mađarski portal Portfolio.
Pronađeno telo nakon požara u Omišu, u splitskoj bolnici zbrinuto 40 povređenih
14.08.2026.•
0
Policija je danas oko 13.30 časova, tokom pregleda područja koji je bio zahvaćen požarom u Omišu, pronašla telo jedne osobe, saopštili su iz splitsko-dalmatinske policije.
VIDEO: Karabinjeri objavili snimak krađe slika Sezana, Matisa i Renoara za manje od tri minuta
14.08.2026.•
0
Italijanska policija pronašla je tri slike francuskih majstora Pola Sezana, Pjera Ogista Renoara i Anrija Matisa, koje su u martu ukradene iz muzeja u blizini severnog grada Parme.
Komentari 1
G
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar