VIDEO: Papamobil pape Franje pretvoren u mobilnu kliniku za decu iz Gaze

Vozilo koje je papa Franja koristio tokom posete Vitlejemu 2014. godine pretvoreno je u mobilnu kliniku za koju se hrišćanski lideri nadaju da će obezbediti negu palestinskoj deci u Gazi.
Kako piše Rojters, papa je pre svoje smrti u aprilu vozilo poverio katoličkoj organizaciji Karitas, koja je nadzirala projekat prenamene vozila.
Sekretar Karitasa Alister Daton, na konferenciji u Vitlejemu, izjavio je kako oseća zadovoljstvo zbog toga što organizacija ima ozbiljan doprinos dobrobiti dece u Gazi.
Otvorena platforma na zadnjem delu vozila, na kojoj je papa stajao tokom svoje posete Vitlejemu, sada je zatvorena i pretvorena u odeljak za lečenje dece, ali je i dalje nepoznato kada će vozilo stići u Gazu.
 
 
Daton je rekao da će poslati vozilo "što pre budu mogli".
 
Papa Franja je često govorio o ratu u Gazi i u januaru je tamošnju humanitarnu situaciju nazvao "sramnom".
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

UN: Rat u Ukrajini preti da izmakne kontroli

Ujedinjene nacije su upozorile na opasnu eskalaciju rata u Ukrajini zbog talasa velikih ruskih napada i pretnji daljim napadima, a generalni sekretar Antonio Gutereš je rekao da "spirala smrti mora da se zaustavi".

EU ipak bez izaslanika za pregovore sa Rusijom

Evropska unija neće do daljnjeg imenovati svog specijalnog izaslanika za pregovore sa Rusijom i za sada će se, umesto na pitanje izbora neke ličnosti, fokusirati na strateška pitanje.