Većina graničnih prelaza u BiH ne radi: Pao informacioni sistem

Na većini graničnih prelaza u Bosni i Hercegovini (BiH) danas nije moguće proći jer je pao informacioni sistem, objavili su sarajevski mediji.
Većina graničnih prelaza u BiH ne radi: Pao informacioni sistem
Foto: Pixabay (ilustracija)
Navodi se da je reč o većem kvaru, zbog čega se stvara velika gužva.
 
Ponegde se provere dokumenata obavljaju ručno.
Sistem je "pao" u 12.00 časova i nije poznato do kada će trajati popravka, ali, dodaje se, ovakvi slučajevi se uglavnom rešavaju u roku od nekoliko sati.
 
Automo-moto klub BIHAMK je prvo izvestio da je do pada sistema došlo na prelazima između BiH i Srbije koji su u nadležnosti Terenske kancelarije Zvornik: granični prelazi Karakaj, Šepak, Zvornik i Skelani.
Naknadno su iz BIHAMK za sarajevski portal Kliks potvrdili da je reč o većem kvaru na svim graničnim prelazima sa Srbijom, Crnom Gorom i Hrvatskom.
 
Na pojedinim graničnim prelazima, poput GP Vardište, na istoku BIH, kod Višegrada, uopšte nije moguće preći granicu, zbog čega čekaju dugačke kolone vozila.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

BiH
  • Sreten

    30.11.2025 20:22
    Gužva pred izbore.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Novi napadi SAD i Irana

Sjedinjene Američke Države (SAD) i Iran nastavili su jutros da razmenjuju napade, nekoliko dana nakon što su objavljene kontradiktorne poruke o statusu pregovora o prekidu vatre.

Sud oborio Trampovu politiku prema imigrantima

Američki federalni sudija blokirao je administraciju predsednika SAD Donalda Trampa u sprovođenju politike prema kojoj je imigrantima iz desetina zemalja otežano da dođu u SAD ili da u njoj ostanu.

Peter Mađar: Očistićemo zemlju od lojalista

Izbore u Mađarskoj na kojima je Peter Mađar odneo ubedljivu pobedu su sa pažnjom pratili i građani Srbije, s obzirom na sličnosti uspostavljenih autokratskih sistema, tesnu poslovnu i političku saradnju lidera.