Hitan sastanak Saveta bezbednosti UN zbog ruskih napada u Ukrajini

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (UN) sastaće se u ponedeljak na zahtev Ukrajine.
Hitan sastanak Saveta bezbednosti UN zbog ruskih napada u Ukrajini
Foto: Pixabay (ilustracija)

Zahtev je podnet posle masovnih ruskih vazdušnih napada u kojima je poginulo nekoliko ljudi i upotrebe rakete Orešnik najnovije generacije, preneo je danas francuski list Mond.

"Rusija je dostigla zastrašujući nivo ratnih i zločina protiv čovečnosti u svojim napadima na civile i civilnu infrastrukturu u Ukrajini", naveo je ukrajinski ambasador pri UN Andrij Melnik, u svom pismu kojim zahteva sastanak.

"Danas je Ruska Federacija zvanično preuzela odgovornost za upotrebu balističke rakete srednjeg dometa poznate kao 'Orešnik' u Lavovskoj oblasti. Takav udar predstavlja ozbiljnu pretnju bezbednosti evropskog kontinenta, podriva regionalnu stabilnost i predstavlja ozbiljne rizike za međunarodni mir i bezbednost u širem smislu", dodao je Melnik.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Nikola

    10.01.2026 17:31
    Samo neka požure da ne zakasne.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet