Uhapšena bivša ministarka prosvete Crne Gore Vesna Bratić

Bivša ministarka prosvete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić uhapšena je u istrazi Specijalnog državnog tužilaštva.
Prema nezvaničnim informacijama, koje prenosi Vijesti, jedan od razloga je i taj što se navodno nije odazivala na pozive suda.
Bratić je uhapšena u odvojenoj istrazi SDT-a, koja nema veze sa jutrošnjim hapšenjem bivšeg direktora Uprave za imovinu Blaža Šaranovića.
Vesna Bratić je izabrana za ministarku prosvete, nauke, kulture i sporta u Vladi premijera Zdravka Krivokapića.
 
Njoj je februaru 2022. izglasano nepoverenje u Vladi.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Zamenik zamenika

    16.02.2026 15:49
    To se dešava u svim zemljama koje su blizu članstva u EU. Hapšenja političara, ministara i direktora zbog počinjenih krivičnih dela.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Irska smanjuje takse na gorivo

Irski premijer Mišel Martin izjavio je da će njegova vlada ponuditi nova smanjenja poreza na gorivo kako bi pokušala da okonča proteste zbog rasta cena, iako je osudio taktiku poljoprivrednika i kamiondžija.

Tramp napao i papu Lava XIV

Američki predsednik Donald Tramp napao je juče papu Lava XIV, nazvavši ga "slabim" po pitanju kriminala i "užasnim" u vođenju spoljašnje politike, nakon što je poglavar Katoličke crkve kritikovao politiku SAD.

U Peruu danas predsednički izbori

Peruanci su danas počeli da glasaju za svog devetog predsednika u poslednjih deset godina, usred rastuće nesigurnosti i široko rasprostranjenog nepoverenja u političare.