Aerodrom na Floridi na korak od toga da bude nazvan po Trampu

Zakonodavci na Floridi usvojili su zakon kojim će se Međunarodni aerodrom Palm Bič preimenovati po predsedniku Sjedinjenih Američkih Država Donaldu Trampu.
Aerodrom na Floridi na korak od toga da bude nazvan po Trampu
Foto: Beta/AP (Mark Schiefelbein)
Senat Floride izglasao je meru sa 25 glasova "za" i 11 "protiv", nekoliko dana nakon što je Predstavnički dom države usvojio predlog sa 81 prema 30, preneo je Rojters.
 
Republikanci su uglavnom podržali zakon, dok su se demokrate protivile.
Zakon je upućen guverneru Ronu DeSantisu, koji se nije izjasnio da li će ga potpisati.
 
Njegov kabinet, kao i Bela kuća, nisu odgovorili na zahteve za komentar.
Bez odgovora su ostali i predstavnici okruga Palm Bič.
 
Odluka o preimenovanju usledila je nakon što je Florida prošle godine odobrila plan o donaciji nekretnine u centru Majamija za lokaciju Trampove predsedničke biblioteke.
 
Tramp se 2019. preselio iz Njujorka na Floridu, gde mu je primarno prebivalište u odmaralištu Mar-a-Lago u Zapadnom Palm Biču.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tramp: Ne treba nam rezervni plan

Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da nije potreban "rezervni plan" ukoliko mirovni pregovori između Sjedinjenih Američkih Država i Irana u Pakistanu ne budu uspešni.

Izbori u Mađarskoj: Sve što treba da znate

Parlamentarni izbori u Mađarskoj zakazani su za 12. april. Orbanova stranka Fides je na vlasti već 16 godina, a ovi izbori će u velikoj meri odrediti ne samo sudbinu Mađarske, već i čitave EU.

Melanija Tramp: Nisam žrtva Džefrija Epstina

Prva dama Sjedinjenih Američkih Država Melanija Tramp istakla je, obraćajući se iz Velikog foajea Bele kuće, da nije žrtva seksualnog predatora Džefrija Epstina, te da on nije upoznao nju i Donalda Trampa.