Premijer Benjamin Netanjahu lično je došao u parlament da glasa za usvajanje zakona.
Prema njegovim odredbama, Palestincima sa Zapadne obale koji budu osuđeni za ubistvo na nacionalnoj osnovi sledi - vešanje.
Ako je osuđenik državljanin Izraela, sud bira da li će da ga osudi na smrt ili na doživotni zatvor.
Zakon nije retroaktivan i primenjivaće se samo za ubuduće.
Ovaj propis žestoko su kritikovale i palestinske i izraelske organizacije za ljudska prava, smatrajući ga rasističkim i drakonskim, uz tvrdnju da on neće odvratiti palestinske napadače.
Očekuje se da će zakon biti osporen pred Vrhovnim sudom Izraela.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar