ANKETA: Orban ili Mađar - ko pobeđuje?

Parlamentarni izbori u Mađarskoj održaće se u nedelju, 12. aprila. Ovi izbori dobili su globalnu pažnju, kakvu nisu imali ranije.
ANKETA: Orban ili Mađar - ko pobeđuje?
Foto: Beta (AP Photo/Francois Walschaerts)
Kao najveći rival lideru Fidesa Viktoru Orbanu, pojavio se njegov bivši saradnik, lider stranke Tisa Peter Mađar.
 
Ankete pokazuju da Mađar ima prednost u odnosu na Orbana, ponekad čak i dvocifrenu.
Nasuprot tome, Orban ima izborni sistem koji je prekrojio u svoju korist. 
 
Iza Orbana je 16 godina vlasti, tokom kojih je postao globalna ikona desnice, a na ovim izborima ima podršku Donalda Trampa, MAGA pokreta, ali i Vladimira Putina.
Pred izbore su isplivali dokazi koji pokazuju da je trenutna mađarska vlast igrač Rusije u EU zajednici.
 
Dok se Orban fokusirao na pitanja bezbednosti, govoreći o ugroženosti Mađarske, predstavljajući predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog kao neprijatelja, uz negativnu kampanju prema najvećem rivalu, Peter Mađar je se fokusirao na pitanja korupcije i ekonomske problem, uz stav da je mesto Mađarske u EU. 
 
U anketi nam recite šta vi mislite - ko će pobediti na izborima u Mađarskoj, a u komentarima obrazložite svoj stav i recite nam šta mislite - kako će se rezultat mađarskih izbora odraziti na Srbiju?

Anketa

Orban ili Mađar - ko pobeđuje?

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Гојко

    11.04.2026 11:04
    Ко разуме...
    Питам се како и зашто се МАЂАРИ У МАЂАРСКОЈ не буне што МАЂАРИ У СРБИЈИ ИМАЈУ ПРАВО ГЛАСА ???
  • KimiVrdnik

    11.04.2026 10:56
    Pobedice madjar kao studenti sto su pobedili u ovih 15 opstina do sada
  • Bojan

    11.04.2026 10:52
    Treba da se zapitamo da li je u našem interesu da sa Mađarskom imamo dobru saradnju kao danas ili da imamo još jednog arogantnog komšiju koji uslovljava, ucenjuje i radi protiv nas, poput Hrvatske, Slovenije ali i Mađarske u prošlosti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tramp: Ne treba nam rezervni plan

Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da nije potreban "rezervni plan" ukoliko mirovni pregovori između Sjedinjenih Američkih Država i Irana u Pakistanu ne budu uspešni.

Izbori u Mađarskoj: Sve što treba da znate

Parlamentarni izbori u Mađarskoj zakazani su za 12. april. Orbanova stranka Fides je na vlasti već 16 godina, a ovi izbori će u velikoj meri odrediti ne samo sudbinu Mađarske, već i čitave EU.

Melanija Tramp: Nisam žrtva Džefrija Epstina

Prva dama Sjedinjenih Američkih Država Melanija Tramp istakla je, obraćajući se iz Velikog foajea Bele kuće, da nije žrtva seksualnog predatora Džefrija Epstina, te da on nije upoznao nju i Donalda Trampa.