Iran spreman za direktnu konfrontaciju sa SAD, ako Izrael nastavi ofanzivu u Libanu

Iran je spreman za "direktnu konfrontaciju" sa Sjedinjenim Američkim Državama, ako se izraelska ofanziva u Libanu nastavi.
Iran spreman za direktnu konfrontaciju sa SAD, ako Izrael nastavi ofanzivu u Libanu
Foto: Beta/AP (Hassan Ammar)
To je izjavio predsednik iranskog parlamenta i glavni pregovarač Mohamed Bager Galibaf.
 
"Pomorska blokada iranske nacije i zeleno svetlo koje su SAD danas dale cionističkom režimu pretvaraju američke baze u regionu u legitimne mete", napisao je Galibaf na društvenoj mreži Iks.
On je dodao da su iranske oružane snage spremne da deluju.
 
"Ako se izraelska agresija protiv Libana nastavi, nećemo jednostavno zaustaviti proces pregovora, već ćemo se upustiti u direktnu konfrontaciju sa neprijateljem", napisao je Galibaf.
Iranski poslanik Ebrahim Rezai obećao je ranije danas "čvrst i bolan" odgovor posle izraelskih napada na južna predgrađa Libana.
 
"Odgovorićemo čvrsto i bolno na agresiju cionističkog režima kod Bejruta", napisao je Rezai na društvenim mrežama. On je portparol Komiteta za nacionalnu bezbednost i spoljnu politiku iranskog parlamenta.
Izrael je bombardovao južna predgrađa Bejruta, samo nekoliko dana nakon što je stupilo na snagu krhko primirje postignuto na razgovorima u Vašingtonu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Novi napadi SAD i Irana

Sjedinjene Američke Države (SAD) i Iran nastavili su jutros da razmenjuju napade, nekoliko dana nakon što su objavljene kontradiktorne poruke o statusu pregovora o prekidu vatre.

Sud oborio Trampovu politiku prema imigrantima

Američki federalni sudija blokirao je administraciju predsednika SAD Donalda Trampa u sprovođenju politike prema kojoj je imigrantima iz desetina zemalja otežano da dođu u SAD ili da u njoj ostanu.