Prema registru računa Centralne banke Bosne i Hercegovine, blokada ukupno 15 računa traje od 7. jula, preneo je banjalučki poslovni portal Kapital.
Paralelno sa blokadom, putem Nezavisnog sindikata radnika RTRS-a oglasili su se zaposleni ove medijske kuće, izrazivši nezadovoljstvo svojim materijalnim položajem.
Naveli su da se u poslednje vreme pronalaze modeli za povećanje plata zaposlenima u različitim javnim preduzećima i institucijama, dok se njihov položaj ne rešava.
"Realnost je takva da više od 80 odsto zaposlenih u RTRS radi za minimalnu platu ili primanja koja su blizu najnižeg zakonskog iznosa. To nije slika institucije od posebnog društvenog značaja. To nije odnos kakav zaslužuju ljudi koji svakog dana stvaraju program, informišu javnost i čuvaju funkciju javnog servisa", navedeno je u saopštenju.
Vreme je da se prestane sa praksom u kojoj su radnici RTRS prvi kada treba ispuniti obaveze, a poslednji kada se govori o povećanju plata, dodaju u saopštenju.
U Javnom servisu Republike Srpske na kraju 2025. godine radilo je 613 ljudi.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar