Bivši olimpijski prvak suspendovan zbog dopinga

Mađarski bacač kladiva, olimpijski šampion iz 2012. godine, Kristijan Parš suspendovan je do jula 2019. godine zbog kršenja doping pravila.
Atletski savez Mađarske je naveo da je nedozvoljena supstanca otkrivena u urinu uzetom 13. januara u njegovom rodnom gradu Sombathelj.
 
Parš je naveo da ga je "neopisivo sramota" zbog tog incidenta, a lošu odluku je pripisao "veoma teškom periodu u karijeri i životu".
 
Generalni sekretar mađarskog saveza Marton Gulaji je ovo nazvao "tužnim danom za mađarsku atletiku". 
 
Kristijan Parš (36), koji je i dvostruki evropski prvak, četiri puta je bio učesnik Olimpijskih igara.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

FIFA kaznila Srbiju pred meč sa Albanijom

Disciplinska komisija Svetske fudbalske federacije (FIFA) kaznila je Fudbalski savez Srbije (FSS) sa 80.000 švajcarskih franaka i smanjenjem kapaciteta stadiona za naredni meč kvalifikacija za SP protiv Albanije.