Stadion Napolija dobiće naziv po Maradoni

Predsednik Napolija Aurelio de Laurentis izjavio je da bi stadion tog kluba mogao da bude nazvan po legendarnom fudbaleru Dijegu Armandu Maradoni.
Slavi Argentinac je preminuo u 60. godini od srčanog udara.
 
Maradona je bio istinska legenda Napolija. Za klub iz Napulja je nastupao od 1984. do 1991. godine.
 
Osvojio je dve šampionske titule, Kup Italije, Kup Uefa i Superkup Italije sa napuljskim klubom.
 
"Želeo bih da prikažem Maradonino lice na stadionu tokom sutrašnje utakmice sa Rijekom. Postoji ideja da se stadion nazove San Paolo-Maradona, to je nešto o čemu ćemo razmisliti", rekao je sinoć De Laurentis za "RMC" sport.
 
Na kraju je ugledni italijanski novinar Fabricio Romano poručio da će se stadion "San Paolo" od sada zvati "Dijego Armadno Maradona".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Debakl Srbije protiv Engleske

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Beogradu od selekcije Engleske 0:5, u svojoj četvrtoj utakmici u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

KSS: Svetislav Pešić nije smenjen

Informaciju da je Svetislav Pešić smenjen sa mesta košarkaša Srbije koju je objavio Tanjug, ekspresno je demantovao Košarkaški savez Srbije.

Karlos Alkaraz osvojio US open

Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je US open pobedivši u finalu italijana Janika Sinera rezultatom 3:1 u setovima.

Verstapen slavio u Monci

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je trke Formule 1 za Veliku nagradu Italije, čime je četvorostruki uzastopni svetski prvak ostvario prvi trijumf nakon sredine maja.

Janik Siner drugi finalista US Opena

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale US Opena, pošto je jutros u polufinalu pobedio Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima rezultatom 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.