Bivši bokserski svetski šampion u teškoj kategoriji, 54-godišnji Majk Tajson, borio se sinoć u Stejpls centru u Los Anđelesu u egzibicionom meču sa 51-godišnjim Rojem Džonsom Juniorom, takođe bivšim šampionom u teškoj kategoriji.
U egzibicionom meču Tajson (50-6, 44 KO) i Džons (66-9, 47 KO), boksovali su osam rundi od dva umesto tri minuta, koliko je regularno trajanje runde.
Sudije su na kraju donele odluku da je meč nerešen, ali Tajson je odmah tražio revanš i bio je ljut jer nije završio borbu pre isteka poslednje runde.
Tajson je udarao i posle zvuka gonga koji označava kraj runde, kao što je radio i tokom karijere, bio je vrlo motivisan, a u svaku rundu je ulazio eksplozivno i sa puno žara.
Poštovaoci "Gvozdenog Majka" ponovo su mogli da uživaju i prepoznatljivom stilu šampiona, karakterističnom hodu i ulasku u ring, njegovoj prepoznatljivoj tehnici, vrhunskom kretanju i otklonu, razornim krošeima nakon izvlačenja iz klinča. Tajson nas je podsetio zašto smo nekada, sa uzbuđenjem prikovani uz televizore, čekali sve njegove mečeve, navodi Rojters.
Ako ste sveli profesionalnu karijeru jednog od najvećih boksera svih vremena na incident sa uvetom, bojim se da niste ni vi daleko od "primitivca". Na stranu to, želeo bih da čujem zašto je jedan posmatrač boksa priglup? Razumem da su mediji u poslednje vreme svedeni na određen princip hleba i igara, ali ovde je reč o olimpijskom sportu koji se praktikovao mnogo pre bilo kakve televizije...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u glavni žreb Vimbldona, pošto je danas u finalu kvalifikacija poražen od litvanskog igrača Vilijusa Gaubasa sa 6:3, 4:6, 6:3, 3:6, 4:6.
Bosna i Hercegovina je i zvanično obezbedila plasman u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva, čime je ostvarila jedan od najvećih uspeha u svojoj istoriji na Mundijalima.
Prva žena koja je sudila utakmicu na Svetskom prvenstvu za fudbalere, Stefani Frapar, imenovana je danas u stručni tim Evropske fudbalske unije (Uefa).
Fudbalska reprezentacija Južne Afrike plasirala se u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva, pošto je u utakmici poslednjeg, trećeg kola Grupe A, u Montereju pobedila selekciju Južne Koreje 1:0.
Fudbaleri Brazila plasirali su se u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva, pošto su u Majamiju pobedili Škotsku 3:0, u utakmici poslednjeg trećeg kola Grupe C.
Odbojkaši Srbije poraženi su danas u francuskom Orleanu od selekcije Japana sa 1:3, po setovima 17:25, 15:25, 25:22, 16:25, u utakmici prvog kola druge sedmice Lige nacija.
Teodora Kostović plasirala se danas u drugo kolo kvalifikacija za nastup na trećem grend slemu u sezoni, Vimbldonu, pošto je u Londonu pobedila korejsku igračicu Jeonvu Ku sa 6:1, 6:4.
Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira na Majorki, pošto je danas u osmini finala pobedio 72. igrača sveta Italijana Lorenca Sonega posle tri seta, 2:6, 7:6, 6:4.
Košarkaš Denvera Nikola Jokić izjavio je da mu je velika čast što ga je selektor Srbije Dušan Alimpijević izabrao za kapitena nacionalnog tima za predstojeće utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Komentari 3
Majk
Ntn
Banderaš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar