Košarkaši Srbije u polufinalu kvalifikacionog turnira za OI

Košarkaška reprezentacija Srbije obezbedila je plasman u polufinale kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, pošto je večeras u Beogradu pobedila Filipine sa 83:76 (22:16, 23:18, 22:28, 16:14).
Srbiju je do druge pobede na turniru vodio Boban Marjanović sa 25 poena i deset skokova, a najbolje ga je pratio Ognjen Dobrić sa 16 poena. Miloš Teodosić je utakmicu završio sa 13, a Danilo Anđušić sa 12 poena.
 
U poraženom timu najefikasniji je bio Kaku Kuame sa 17 poena, dok je Džordan Hidind postigao 13.
 
Srbija će u polufinalu igrati sa poraženim timom iz duela Portorika i Italije koji je na programu sutra od 16:30h.
 
Srbija je dobro počela meč pa je posle trojke Anđušića povela sa 11:2, nakon čega su Filipini u finišu prve deonice prišli na samo poen zaostatka. Izabranici Igora Kokoškova su na prvi odmor otišli sa šest poena prednosti, da bi predvođeni Marjanovićem u drugoj četvrtini stigli do plus 15 (42:27).
 
Košarkaši Srbije su na poluvremenu imali 11 poena viška na svom kontu i kada je izgledalo da će mirno privesti meč kraju usledila je neizvesna završnica. Srbija je lošijom odbranom dozvolila Filipinima da se u trećoj četvrtini vrate u meč, a potom i da povedu u poslednjoj deonici (73:74).
 
Utakmicu je rešio Marjanović, prvo poenima 36,6 sekundi pre kraja, potom i dobrom odbranom, a tačku na meč stavio je Anđušić poenima sa linije za slobodna bacanja. 
 
Pored slabe igre Srbije u drugom poluvremenu, zabrinjava i povreda Stefana Jovića sredinom poslednje četvrtine. Ovaj meč su zbog udaraca koji su dobili na meču protiv Dominikanske Republike propustili Nemanja Bjelica i Nikola Kalinić, a u igru nije ulazio ni Vasilije Micić.
 
Polufinala su na programu u subotu, a samo pobednik turnira će izboriti vizu za Olimpijske igre.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Kecmanović poražen na startu Australijan opena

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Australijan opena u Melburnu, pošto je izgubio od 61. igrača sveta Argentinca Tomasa Martina Ečeverija posle pet setova, 2:6, 6:3, 6:4, 3:6, 4:6.

Vaterpolisti Srbije savladali Francusku

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je večeras selekciju Francuske rezultatom 14:10 (4:2, 5:2, 3:2, 2:4) u meču prvog kola grupe E Evropskog prvenstva u Beogradu.

Poljska osvojila Junajted kup

Teniska reprezentacija Poljske osvojila je danas Junajted kup, pošto je u finalu u Sidneju pobedila Švajcarsku 2:1.

Žreb za Australijan open biće 15. januara

Žreb za prvi teniski grend slem turnir u sezoni, Australijan open, održaće se 15. januara u Melburnu od 4.30 časova po centralnoevropskom vremenu, saopštili su organizatori takmičenja.